Aktualitet

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 19 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Vrasja e 69-vjeçarit në Tropojë, identifikohet autori
  • 2018-09-19

Vrasja e 69-vjeçarit në Tropojë, identifikohet autori

Policia ka njoftuar se ka identifikuar autorin e dyshuar të vrasjes së një 69-vjeçari me iniciale T.B. në bjeshkën e Doberdolit, në Tropojë. Bëhet fjalë për shtetasin N.L., 54 vjeç, banues në Tiranë. Shtetasi  N.L dyshohet se më datë 18.09.2018, për motive të dobëta dyshohet se

No Pic available
  • 2018-09-19

3.4 mln euro në Toyota Yaris, Balla dhe Basha në Gjykatë më 10 tetor

Gjykata Penale e Tiranës ka caktuar më 10 tetor seancën gjyqësore mes deputetit të PS-së Taulant Balla dhe kreut demokrat Lulzim Basha në lidhje me çështjen e Toyata Yaris. Taulant Balla bëri padi ndaj Lulzim Basha pas akuzave të këtij të fundit për 3.4 milionë eurot e sekuestruara n

No Pic available
  • 2018-09-19

Librazhd, zë korrenti punëtorin e mirëmbajtjes së rrugës, arrestohen 3 persona

Policia e Librazhdit ka arrestuar 3 persona me akuzën e shkeljes së rregullave të mbrojtjes në punë, pasi më datë 17 të këtij muaji, në fshatin Xhyrë të Librazhdit, duke punuar në ambientet e brendshme të firmës, është aksidentuar me pasojë vdekje punonjësi 24-vjeçar me iniciale

Aksident në Mallakastër, humb jetën 27-vjeçari
  • 2018-09-19

Aksident në Mallakastër, humb jetën 27-vjeçari

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Aranitas, Mallakastër. Mësohet se shtetasi Pajtim Zotaj 27 vjeç, banues në Ballsh, duke drejtuar mjetin tip Opel ka humbur kontrollin e drejtimit të mjetit dhe ka dalë nga rruga. Si pasojë e daljes nga rruga ka ndërruar jet

Hajduti rrëfen: Pagova 100 mijë lekë policin për të mbyllur çështjen
  • 2018-09-19

Hajduti rrëfen: Pagova 100 mijë lekë policin për të mbyllur çështjen

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së mërkurës veprimet e postës policore në Manzë të Durrësit, të cilët tentuan që të manipulojnë një çështje, ku viktimën e bënë autor. Në redaksinë e Fiksit u ankua Myrvet Lleshi, nga Sukthi, i cili tha se kapi hajdutin e policisë dhe, pasi njofto

Ndalohen ish-drejtori i Spitalit Berat dhe juristi
  • 2018-09-19

Ndalohen ish-drejtori i Spitalit Berat dhe juristi

Ish-drejtori dhe një jurist i Spitalit Rajonal Berat janë arrestuar pasi akuzohen për shpërnderim detyre dhe falsifikim dokumentesh, vepra penale këto kryer në bashkëpunim. Sipas hetimeve, ata kanë bërë blerje të mallrave mjekësore (antibiotike) në kundërshtim me ligjin. Me pas, për t

Kontrabandë me cigare dhe miliona lekë, dy në pranga (Video)
  • 2018-09-19

Kontrabandë me cigare dhe miliona lekë, dy në pranga (Video)

Dy persona janë arrestuar nga policia e Tiranës për kontrabandë mallrash. Fatmir Bishanaku dhe Xhevahir Likaj janë vënë në pranga ndërsa një vajzë 32 vjeçe është proceduar penalisht në gjendje të lirë nga policia, që ka sekuestruar 4.100 paketa cigare, një makinë, rreth 5 milion

Kalendari