Aktualitet

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 20 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-09-20

I vë zjarrin derës së Bashkisë Librazhd, arrestohet 45-vjeçari

Një person është arrestuar nga policia, pasi i ka vënë zjarrin derës së jashtme të Bashkisë së Librazhdit. Ngjarja ka ndodhur gjatë orëve të natës, ndërsa për shuarjen e flakëve është dashur ndërhyrja e shërbimit zjarrfikës. Autor i dyshuar i kësaj ngjarje është identifikua

Shkodër, arrestohen mjekë dhe farmacistë për shpërdorim detyre
  • 2018-09-20

Shkodër, arrestohen mjekë dhe farmacistë për shpërdorim detyre

Mjekët e Spitalit të Shkodrës (Foto ilustruese) Prokuroria e Shkodrës, pas një hetimi disa mujor ka dërguar për gjykim 9 mjek dhe drejtues të spitalit të Shkodrës, dhe kërkon që të pezullohen nga detyra. Sipas Prokurorisë ata në kundër shtim me detyrën e tyre i kanë kërkuar Minist

Arta Marku raporton në Kuvend: Vlora, qyteti me kriminalitetin më të lartë
  • 2018-09-20

Arta Marku raporton në Kuvend: Vlora, qyteti me kriminalitetin më të lartë

Kryeprokurorja e Përgjithshme, Arta Marku ka prezantuar raportin e përgjithshëm të Prokurorisë për vitin 2017 në seancën plenare. Marku ka thënë se Prokuroria e Përgjithshme ka dërguar 11 mijë raste për procedim dhe se kallëzimet penale janë rritur me 10%. Duke renditur gjendjen e k

No Pic available
  • 2018-09-20

Tiranë, arrestohet avokatja, akuzohet për korrupsion

Policia e kryeqytetit ka arrestuar sot avokaten Donata Lepenica. Ajo akuzohet se ka ndërhyrë të një prokuror i Prokurorisë së Tiranës në lidhje me një çështje. Arrestimi në kuadër të hetimeve të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, ku burime për Top Channel kanë bërë me dije se j

No Pic available
  • 2018-09-20

Elbasan, vidhte argjendari dhe kioska, arrestohet 29-vjeçari

Grupi hetimor në policinë e Elbasanit ka zbardhur zbardhja një sërë vjedhjesh të realizuara nga i njëjti person. 29-vjeçari Melser Jangulli është arrestuar nga policia në kuadër të operacionit Nata e fundit, i dyshuar për 6 vjedhje në 1 muaj, konkretisht ai dyshohet se: Më datë 19

No Pic available
  • 2018-09-20

Xhafaj: Operacion për shkatërrimin e armëve të tepërta në 2019

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj gjatë aktivitetit Lufta kundër trafikimit të armëve dhe mbajtjes së tyre, tha se armët janë ende një problem i prekshëm për Shqipërinë dhe se qeveria do të angazhohet për shkatërrimin e plotë të armëve të tepërta duke nisur që nga viti 2019.

Zonat policore, urdhri për të kapur personat e lidhur me krimin në vend
  • 2018-09-20

Zonat policore, urdhri për të kapur personat e lidhur me krimin në vend

Drejtoritë dhe komisariatet në të gjithë vendin kanë marrë urdhër nga Tirana për organizimin e ri, Zonat Policore. Urdhri i drejtorit të përgjithshëm kërkon kapjen e personave të lidhur me krimin dhe rifreskimin e listave të kontingjentit kriminal. Po ashtu do te identifikohen edhe pe

Kalendari