Aktualitet

Gjithsej 18 lajme të mbledhura për datën 21 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-09-21

Abuzim me pronat në Hipotekën e Shkodrës, ndalohen 4 persona

Policia e Shkodrës ka ndaluar juristin e Hipotekës së këtij qyteti dhe tre persona të tjerë nën akuzën e korrupsionit pasiv. Siç njofton prokuroria e Shkodrës me urdhër të saj janë ndaluar Mirjan Bletaj, me detyrë jurist pranë ZVRPP Shkodër dhe Sokol Tirana. Po kështu janë arre

Shullazi, Arta Marku shkarkon nga detyra Sokol Stojanin
  • 2018-09-21

Shullazi, Arta Marku shkarkon nga detyra Sokol Stojanin

Çështja e Emiljano Shullazit ka shkaktuar debate në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Pasi kryeprokurorja Arta Marku urdhëroi dje hetimin disiplinor për 10 prokurorët që nuk pranuan të ishin pjesë e shortit për çështjen Shullazi, tek Krimet e Rënda ka pasur sërish probleme. Mësohet

Mësohen emrat e Prokurorëve të çështjes Shullazi
  • 2018-09-21

Mësohen emrat e Prokurorëve të çështjes Shullazi

Prokuroria e Krimeve të Rënda bën të ditur se është caktuar grupi i prokurorëve që do të përfaqësojnë në gjykim çështjen Shullazi. Jo zyrtarisht, Top Channel me anë të gazetares Anila Hoxha, ka mësuar se dy prokurorët e kësaj çështje janë kryeprokuroren e Krimeve të Rënda,

Arrestohet punonjësja e policisë në Rinas, kaloi ilegalisht 7 turq
  • 2018-09-21

Arrestohet punonjësja e policisë në Rinas, kaloi ilegalisht 7 turq

Arrestohet në flagrancë një punonjëse e policisë në Rinas. Mësohet se SHÇBA arrestoi në flagrancë një punonjëse të Policisë Kufitare në Rinas nën dyshimet për shpërdorim detyre dhe dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufirit. Dyshimet për implikimin e punonjëses së po

Tiranë, u gjendet kokainë dhe armë, në pranga 2 persona
  • 2018-09-21

Tiranë, u gjendet kokainë dhe armë, në pranga 2 persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 2 persona, të cilëve iu gjetën kokainë dhe një pistoletë. Operacioni i policisë u zhvillua në rrugën “Asim Vokshi” në kryeqytet, ku në prangat e policisë kanë rënë A.C. 30 vjeç, banues në Tiranë si dhe G. R. 29 vjeç, banues n

Caktohen prokurorët për Shullazin, por emrat dalin më 25 shtator
  • 2018-09-21

Caktohen prokurorët për Shullazin, por emrat dalin më 25 shtator

Prokuroria e Krimeve të Rënda bën të ditur se është caktuar grupi i prokurorëve që do të përfaqësojnë në gjykim çështjen Shullazi, por emrat nuk bëhen të ditur deri në seancën gjyqësore të radhës, pra më 25 shtator. Në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë p

Bulqizë, 38-vjeçari plagos me thikë babë e bir për pronën
  • 2018-09-21

Bulqizë, 38-vjeçari plagos me thikë babë e bir për pronën

Një 38-vjeçar ka plagosur me thikë babë e bir, por falë ndërhyrjes së policisë është parandaluar përshkallëzimi i konfliktit, duke vënë në pranga autorin. Policia e Bulqizës ka bërë arrestimin në flagrancë të Vullnet Muça, 38 vjeç, banues në fshatin Ostren i Madh, Bulqizë p

Kalendari