Aktualitet

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 22 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Arrestohet në Tiranë i forti i Shkodrës, Safet Bajri
  • 2018-09-22

Arrestohet në Tiranë i forti i Shkodrës, Safet Bajri

Safet Bajri (Rustemi), i njohur ndryshe si i forti i Shkodrës është arrestuar pasditen e kësaj të premteje në Tiranë. 34-vjeçari u arrestua në një magazinë afër zonës së Xhamllikut. Sipas informacioneve mësohet se uniformat blu kanë arrestuar  Safet Bajrin, i cili njihet dhe si i fo

Pjesë e grupit Bajri, ish-kandidati për deputet
  • 2018-09-22

Pjesë e grupit Bajri, ish-kandidati për deputet

Mes personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal “Bajri” që vepronin në Shqipëri dhe në Holandë është edhe Armir Grimaj, 44 vjeç.  Por Grima nuk është një emër i panjohur, ndonëse jo i lidhur më parë me ngjarje kriminale. Ai ka qenë portier i ekipit të futbollit

Superoperacioni Oaz, 11 të arrestuar të grupit kriminal të Bajrit
  • 2018-09-22

Superoperacioni Oaz, 11 të arrestuar të grupit kriminal të Bajrit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu dhe drejtuesja e Prokurorisë së  Krimeve të Rënda Donika Prela dolën në një konferencë të përbashkët për shtyp në lidhje me aksionin e kryer  në veri të vendit, duke dhënë detaje për të arrestuarite operaciont të kod

Xhafaj: Arrestuam një nga grupet kriminale më të rrezikshme në veri të vendit
  • 2018-09-22

Xhafaj: Arrestuam një nga grupet kriminale më të rrezikshme në veri të vendit

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj pretendons se operacioni “Forca e Ligjit” goditi një nga grupet kriminale më të rrezikshëm në veri të vendit. Bëhet fjalë për operacionin e ndërmarrë gjatë ditës së djeshme për të cilën deri tani mësohet se është ndaluar Safet Bajr

Bllokohet fluturimi i avionit në Rinas, piloti kishte konsumuar alkool
  • 2018-09-22

Bllokohet fluturimi i avionit në Rinas, piloti kishte konsumuar alkool

Policia kufitare ka bllokuar fluturimin e një avioni, pasi kapiteni kishte konsumuar alkool. Shtetasi E. L., është kapiteni dhe në kohën që pasagjerët kanë qenë duke hipur në avion kolegu i tij ka njoftuar Policinë Kufitare të Rinasit dhe kompaninë që kapiteni ka kosumuar akoool në m

Mirditë, zhduket 47-vjeçari
  • 2018-09-22

Mirditë, zhduket 47-vjeçari

Një person është zhdukur që prej ditës së djeshme në Mirditë. Denoncimi është bërë nga vëllai i tij. Më datë 21. 09. 2018, shtetasi T. M., vjeç 42, banues në Arrëz, kallëzon se i është larguar nga banesa vëllai shtetasi K. M., vjeç 47. Punohet për gjetjen e tij, njofton poli

Kriza te Krimet e Rënda, hetoi Bajrat, Blerim Tominaj i heshtur përkrah Prelës
  • 2018-09-22

Kriza te Krimet e Rënda, hetoi Bajrat, Blerim Tominaj i heshtur përkrah Prelës

Blerim Tominaj është prokurori që hetoi për 6 muaj me radhë grupin Bajri të Shkodrës, që konsiderohej i pushtetshëm në kriminalitet. Por Blerim Tominaj, përpara se të mbahet mend për hetimet e shumta, sikurse edhe kolegët e tij të Krimeve të Rënda, do të kujtohet si një ndër 10

Kalendari