Aktualitet

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 23 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Shpërthim tritoli në një banesë, policia nis hetimet
  • 2018-09-23

Shpërthim tritoli në një banesë, policia nis hetimet

Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të kësaj të diele. Ngjarja është regjistruar  në orën 03:20, në lagjen “Isa Boletini”, në katin e 4-t të një pallati në Vlorë. Objekt i sulmit ishte banesa e shtetasit Jovan Ç., 43 vjeç. Autorët e kr

Operacioni Vjeshta në Vlorë dhe Sarandë, në pranga dy persona për kokainë
  • 2018-09-23

Operacioni Vjeshta në Vlorë dhe Sarandë, në pranga dy persona për kokainë

Finalizohet në Vlorë operacioni antidrogë “Vjeshta”, ku është sekuestruar kokainë dhe para të përfituara nga aktiviteti kriminal. Burimet zyrtare bëjnë me dije se kanë arrestuar poseduesin e lëndës narkotike., Artan Agolli, 48 vjeç, lindur në fshatin Zvarisht, Korçë dhe

Policia e Shtetit dhe ajo greke sekuestrojnë drogë; në pranga dy të rinj
  • 2018-09-23

Policia e Shtetit dhe ajo greke sekuestrojnë drogë; në pranga dy të rinj

Policia e Shtetit në bashkëpunim me atë greke ka goditur një rast të  trafikut të lëndëve narkotike nëpërmjet kufirit jeshil në drejtim të shtetit Grek. Burimet zyrtare raportojnë se janë sekuestruar 46 kilogramë e 140 gramë lëndë narkotike kanabis sativa dhe në pranga kanë rën

No Pic available
  • 2018-09-23

OSHEE padit 20 abonentë që vidhnin energjinë, aksionet vazhdojnë

Ditët e fundit OSHEE ka ndërmarrë një tjetër aksion në terren ku janë konstatuar abonentë që vjedhin energjinë. Kontrolli i Task Forcës është fokusuar te lidhja e kontratave, gjendja e matëseve dhe kushtet teknike. OSHEE raporton se ditët e fundit janë paditur në organet ligjzbatues

Dhunuan gruan e xhaxhait për pronat, kapet njëri nga nipërit
  • 2018-09-23

Dhunuan gruan e xhaxhait për pronat, kapet njëri nga nipërit

Ndalohet njëri nga autorët e ngjarjes në fshatin Armath, në Manëz të Durrësit, ndërsa po punohet për kapjen e dy shtetasve të tjerë të shpallur në kërkim. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Manëz kanë ndaluar shtetasin Admir Koleci 28 vjeç, banues në Man

Aksident në Shkodër, 17-vjeçari përplas për vdekje një person
  • 2018-09-23

Aksident në Shkodër, 17-vjeçari përplas për vdekje një person

Një aksident tragjik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën Shkodër-Vau Dejës, në vendin e quajtur “Stajkë”, ku një automjet ka përplasur një person. Viktima është identifikuar si Mirjan Kaceli nga fshati Stajkë, ndërsa në momentin e ngjarjes, ai ishte me motor dhe ishte n

Elbasan, qëllon me armë pas një konflikti. Autori në kërkim
  • 2018-09-23

Elbasan, qëllon me armë pas një konflikti. Autori në kërkim

Pas disa muajve qetësi rikthehen ngjarjet kriminale në qytetin e Elbasanit. Një tenativë vrasjeje me armë zjarri është regjistruar mbrëmjen e sotme në lagjen Fushë Mbret. Sipas burimeve policore, është tentuar të vritet një i ri, në vendin e quajtur Shinat, në orën 19:40, por për f

Kalendari