Aktualitet

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 11 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Babalja, Prokuroria merr nën hetim deputetin Ervin Salianji
  • 2018-10-11

Babalja, Prokuroria merr nën hetim deputetin Ervin Salianji

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka reaguar pas videos së publikuar nga deputeti i PD, Ervin Salianji, ku shfaqet Fredi Alizotaj, kunati i Albert Veliut i njohur si Babalja në lidhje me audio-përgjimin. Nëpërmjet një deklarate për shtyp Krimet e Rënda bëjnë me dije se Alizoti është shoqë

Prokurori Adnan Xholi në vetting: Kam sekuestruar pasuritë e bandave
  • 2018-10-11

Prokurori Adnan Xholi në vetting: Kam sekuestruar pasuritë e bandave

Ishte Adnan Xholi, Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme ai që doli sot para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Trupa gjykuese e vettingut u drejtua nga Brunilda Bekteshi, Valbona Sanxhaktari dhe Suela Zhegu Sipas ILDKPKI deklarimi i prokurorit është i saktë, nuk ka kryer fshehje të

Vodhi magazinën me bimë medicinale, në pranga 32-vjeçari
  • 2018-10-11

Vodhi magazinën me bimë medicinale, në pranga 32-vjeçari

Vjedh bimë medicinale, zbulohet dhe ndalohet nga policia shtetasi Sefer Kanushi, 32 vjeç, banues në Ksamil, Sarandë. Shërbimet e Policisë së Delvinës në bashkëpunim me Prokurorinë e Sarandës, kanë bërë të mundur ndalimin e shtetasit Sefer Kanushi, i cili dyshohet të jetë autor i vj

Brindisi, kapet gomonia me 500 kg hashash, në pranga 2 skafistë shqiptarë
  • 2018-10-11

Brindisi, kapet gomonia me 500 kg hashash, në pranga 2 skafistë shqiptarë

Gjatë patrullimi rutinë, njësitë e Marinës së Guardia di Finanza kanë konfiskuar një skaf të ngarkuar me marijuanë shqiptare pranë Brindisit. Operacioni u krye në sajë të operacionit të koduar  THEMIS 2018 nga agjencia  FRONTEX , Qendra Koordinuese Ineternacionale  (I.C.C.). Në mo

Forca e Ligjit, aksion në Fier; shoqërohen 11 persona
  • 2018-10-11

Forca e Ligjit, aksion në Fier; shoqërohen 11 persona

Aksioni Forca e Ligjit ka vepruar sërish në Fier për të arrestuar personat me rrezikshmëri kriminale. Burimet zyrtare raportojnë se janë bërë kontrolle të befasishme në lokale, akse rrugore dhe ambiente të ndryshme. Gjatë kontrolleve u shoqëruan për verifikim 11 persona kryesisht me p

Sekuestrohet 15.5 kg hashash në Vlorë, në pranga poseduesi
  • 2018-10-11

Sekuestrohet 15.5 kg hashash në Vlorë, në pranga poseduesi

Policia ka finalizuar në Vlorë operacionin e koduar “Twin, ku është arrestuar në flagrancë Fatmir Binjakaj, banues në fshatin Treblovë, Vlorë. Nga kontrolli i ushtruar në banesën e tij, shërbimet kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 15 kilogramë e 500 gr

No Pic available
  • 2018-10-11

Vidhnin banesat, arrestohet skifteri nga Fushë-Kruja; në kërkim bashkëpunëtori

Policia ka zbardhur dhe dokumentuar shtatë raste vjedhjesh kasafortash, vlerash të mëdha monetare e sende të çmuara të ndodhura në banesa. Për këto vjedhje janë identifikuar edhe dy autorët: Kastriot Xhixha, 42 vjeç, banues në Fushë Krujë, i cili u arrestua në flagrancë duke kryer

Kalendari