Aktualitet

Gjithsej 21 lajme të mbledhura për datën 12 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Eksploziv, drogë e municione, kapet 34-vjeçari në Kurbin (Video)
  • 2018-10-12

Eksploziv, drogë e municione, kapet 34-vjeçari në Kurbin (Video)

Një operacion policor ka sekuestruar drogë, lëndë plasëse dhe municione luftarake, si dhe një sërë materialesh që dokumentojnë autorësinë e një sërë vjedhjesh, duke vënë në pranga një person. Efektivët e policisë së Kurbinit, si rezultat i kontrolleve, në banesën dhe magazin

No Pic available
  • 2018-10-12

Aksident me të plagosur në Vlorë, shoferi ishte i dehur

Policia e Vlorës ka arrestuar një drejtues mjeti pas aksidentit të shkaktuar në gjendje të dehur. Në pranga ka rënë shtetasi  Agim Skëndaj, 47 vjeç, banues në Vlorë. Arrestimi i tij u bë aksin rrugor të Lungomares, pasi ky shtetas duke drejtuar automjetin tip “Ford” në gj

No Pic available
  • 2018-10-12

Aksion blic në Mallakastër, 8 të shoqëruar dhe 2 në pranga

Aksioni Forca e Ligjit, është shtrirë në Mallakastër, ku janë bërë kontrolle të befasishme në lokale e akse rrugore për kapjen e personave të shpallur në kërkim. Si rezultat i kontrolleve policia kap dhe ndalon dy të kërkuar. Po si rezultat i kontrolleve, janë shoqëruar për verifi

Vritet me thikë i riu në Tiranë, identifikohet autori
  • 2018-10-12

Vritet me thikë i riu në Tiranë, identifikohet autori

Një 30-vjeçar është vrarë me thikë në orët e vona të mbrëmjes së të enjtes në Tiranë. Si i dyshuar për ngjarjen policia ka  identifikuar dhe shpallur në kërkim 25-vjeçari M.S., banues në Tiranë. I riu dyshohet se mbrëmjen e djeshme në rrugën Bego Hoxha në Kombinat, ka dëmtu

Përgjimet, Alizoti merr 129: Jam mik i Ardi Veliut, më lidhni me drejtorin
  • 2018-10-12

Përgjimet, Alizoti merr 129: Jam mik i Ardi Veliut, më lidhni me drejtorin

Deputeti i PD, Ervin Salinanji ka publikuar mbrëmjen e së enjtes disa dokumente të Prokurorisë mbi përgjimet ndaj Fredi Alizotit. Sipas Salianit përmendet emri i Taulant Ballës, por në dokumentet e publikuara nga deputeti i PD, Alizoti përmend edhe emrin e drejtorit të Policisë. Ai i ka m

Kapet gomonia me 300 kg drogë në Itali, në pranga dy shqiptarë (Video)
  • 2018-10-12

Kapet gomonia me 300 kg drogë në Itali, në pranga dy shqiptarë (Video)

Një gomone me 300 kilogramë drogë në bord, është bllokuar në Itali, ndërkohë që janë vënë në pranga dy shqiptarë. Policia e Barit, gjatë patrullimit në det, në ujërat e zonës së Le Cesine të komunës së Vernole në Leçe, ka konstatuar gomonen bashkë me ngarkesën. Drejtuesi

Plagoset me thikë 18-vjeçari, policia arreston autorin
  • 2018-10-12

Plagoset me thikë 18-vjeçari, policia arreston autorin

Një tjetër plagosje me thikë është regjistruar mëngjesin e kësaj të premteje. Ngjara e radhës është regjistruar në orën 08:30, të mëngjesit në lagjen “Kushtrimi” Vlorë pranë një lokali. Sipas të dhënave  shtetasi Xh.A., 18 vjeç është konfliktuar me bashkëmoshata

Kalendari