Aktualitet

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 15 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Udhëtimet e Ballës nga TIMS, verifikohen oficerët spiunë të PD
  • 2018-10-15

Udhëtimet e Ballës nga TIMS, verifikohen oficerët spiunë të PD

Opozita mesa duket ka bashkëpuntorë edhe në radhët e Policisë së Shtetit. Pas publikimit nga deputeti demokrat Ervin Salianji, i të dhënave nga sistemi TIMS, për udhëtimet e deputetit Taluant Balla dhe shtetasit Edmond Bego, në lëvizje është vënë dhe Drejtoria e Standardeve Profesion

Itali, sherr në burgun e Gjenovës mes shqiptarëve dhe afrikanëve
  • 2018-10-15

Itali, sherr në burgun e Gjenovës mes shqiptarëve dhe afrikanëve

Pas revoltës së burgut të Sanremos, një tjetër incident i rëndë është raportuar në institucionet penitenciare italiane: një përleshje e dhunshme u ndez në mes të burgosurve shqiptarë dhe atyre nga Afrika Veriore në teatrin e burgut të Marassi-t, në rajonin e Ligurias, në Gjenovë.

Itali, 3 shqiptarë aksidentohen me makinë në Itali (Foto)
  • 2018-10-15

Itali, 3 shqiptarë aksidentohen me makinë në Itali (Foto)

Tre shqiptarë në arrati, të cilët udhëtonin me 200 kilometër në orë, me një makinë të vjedhur tip BMW, u aksidentuar për shkak të shpejtësisë së madhe. Gjatë ndjekjes nga policia italiane e Cremona, mjeti me të cilët udhëtonin tre shqiptarët, u përplas. Për pasojë njëri prej

Dosja Tahiri, Prokuroria vendos sot për fatin e hetimeve
  • 2018-10-15

Dosja Tahiri, Prokuroria vendos sot për fatin e hetimeve

Pas disa muajsh hetime, gjatë ditës së sotme do të mësohet se çfarë do të ndodhë me çështjen e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Ish-ministri akuzohet nga Prokuroria për shpërdorim të detyrës dhe përfshirje në trafikun ndërkombëtar të drogës. Prokuroria e Krimeve të R

No Pic available
  • 2018-10-15

Goditet klani greko-shqiptar i drogës, në pranga djali i një deputeti helen

Një grup grek-shqiptar i përfshirë në trafikun e drogës në fqinjin tonë jugor është shkatërruar së fundmi nga policia. Por efektivët janë çuditur nga fakti se në këtë klan droge bënin pjesë dy policë grekë dhe djali i një deputeti të Parlamentit helen. Media greke Espresso rap

Oferta për shitje 150 mijë dollarë, Babalja rrëfehet sonte në Open
  • 2018-10-15

Oferta për shitje 150 mijë dollarë, Babalja rrëfehet sonte në Open

Albert Veliu, i njohur me emrin Babale, ndodhet ende në Kosovë, aty ku kërkoi azil politik pasi iku nga Shqipëria. Albert Veliu u kap nga policia kosovare në kufi, ndërsa me të birin tentonte të ikte në një nga vendet e Bashkimit Europian. Ndërsa në Shqipëri për të është dhënë nj

Bilanci 1 javor i policisë, 211 të arrestuar, sekuestrohet drogë e municione
  • 2018-10-15

Bilanci 1 javor i policisë, 211 të arrestuar, sekuestrohet drogë e municione

Në vetëm një javë në aksionet e Policisë së Shtetit dhe FNSH janë shoqëruar plot 414 persona në të gjithë vendin dhe janë sekuestruar arsenale armësh dhe lëndë narkotike. Policia ka bërë bilancin dhe shifrat janë vërtetë të frikshme. Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin d

Kalendari