Aktualitet

Gjithsej 15 lajme të mbledhura për datën 16 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Babalja: Audio-përgjimi është i vërtetë. Ju tregoj Taulantin!
  • 2018-10-16

Babalja: Audio-përgjimi është i vërtetë. Ju tregoj Taulantin!

Pak ditë më parë, analizat e një laboratori britanik sugjeruan se audiopërgjimi i Albert Veliut me Agron Xhafajn është i montuar, duke bërë që prokuroria të lëshojë një sërë urdhër-arrestesh, përfshi edhe për Babalen. Vetë Albert Veliu, në rrëfimin e tij për Open këmbëngul

Përgjimet e Fredi Alizotit, Babalja: I bëjnë presion, ai gënjehet me dy birra
  • 2018-10-16

Përgjimet e Fredi Alizotit, Babalja: I bëjnë presion, ai gënjehet me dy birra

Në intervistën për emisionin Open, Ardi Veliu është pyetur edhe për Fredi Alizotin, të cilin e konsideron një hallexhi, të cilit i kishte treguar për audio-përgjimin e tij me Agron Xhafajn dhe e kishte marrë pas vetes si truprojë pasi edhe mund ta vrisnin e askush nuk do e merrte vesh.

Zëri është i Agron Xhafajt, Babalja: I qëndroj të vërtetës deri në vdekje!
  • 2018-10-16

Zëri është i Agron Xhafajt, Babalja: I qëndroj të vërtetës deri në vdekje!

Teksa politika në Shqipëri zien për çështjen Babale dhe vërtetësinë ose jo të audio-përgjimit, ku pretendohet se vëllai i ministrit të Brendshëm diskuton pazare dhe trafik droge, vetë Albert Veliu thotë se zëri është i Agron Xhafajt. Ju vazhdoni ti qëndroni versionit tuaj se zëri

Më lironi, kam gruan shtatzënë, Apeli lë në burg ish-kreun e Hipotekës
  • 2018-10-16

Më lironi, kam gruan shtatzënë, Apeli lë në burg ish-kreun e Hipotekës

 Arrest me burg, është masa e sigurisë që Gjykata e Apelit në Shkodër ka dhënë për ish-drejtorin e Hipotekës, Zamir Leka.  Edhe pse avokati i tij paraqiti pretendimet për një masë më të lehtë, ajo u refuzua nga gjykata duke mos marrë parasysh as garancinë pasurore dhe as kushtet

Vettingu, KPK konfirmon në detyrë prokurorin Adnan Xholi
  • 2018-10-16

Vettingu, KPK konfirmon në detyrë prokurorin Adnan Xholi

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit dha sot vendimin për prokurorin e Prokurorisë së Përgjithshme, Adnan Xholi, i cili iu nënshtrua procesit të vetingut. Trupi gjykues i përbërë nga Brunilda Bekteshi, Valbona Sanxhaktari dhe Suela Zhegu, konfirmoi në detyrë prokurorin Xholi, i cili rezulto

Tragjedia e Butrintit me 5 viktima, kapet një prej organizatorëve
  • 2018-10-16

Tragjedia e Butrintit me 5 viktima, kapet një prej organizatorëve

Policia e Fierit kap dhe ndalon një prej organizatorëve të tragjedisë së Butrintit. U ndalua shtetasi Albert Gega, 36 vjeç,  i dënuar me 10 vite burgim për veprën penale Ndihma për kalimin e paligjshëm të kufijve”.. Në Tetor të vitit 2008 në liqenin e Butrintit, shtetasi Albert

No Pic available
  • 2018-10-16

Dhunimi i 5-vjeçarit nga babai, përmbaruesi shtyn takimin për ndeshjen

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së martës veprimet e Zyrës Përmbarimore të Durrësit, e cila la në mëshirë të fatit një fëmijë 5-vjeçar dhe nënën e tij, që kishte 6 urdhra mbrojtjeje nga ish-bashkëshorti. Madje, përmbaruesi Marsel Himollari nuk bëri procesverbal për dhunën e usht

Kalendari