Aktualitet

Gjithsej 16 lajme të mbledhura për datën 17 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Raporti i Konkurrueshmërisë Globale, shqetësim kryesor në Shqipëri krimi i organizuar
  • 2018-10-17

Raporti i Konkurrueshmërisë Globale, shqetësim kryesor në Shqipëri krimi i organizuar

Forumi Ekonomik Botëror ka publikuar raportin e fundit të Konkurrueshmërisë Globale (2018-2019), sipas të cilit, në sitën e 140 ekonomive botërore, Shqipëria renditet e 76-ta, me një shkallë rënëse krahasuar me një vit më parë. Garën rajonale duket ta ketë fituar Serbia, e renditu

Sherr me armë mes 4 të rinjve, policia parandalon tragjedinë
  • 2018-10-17

Sherr me armë mes 4 të rinjve, policia parandalon tragjedinë

Ndërhyrja në kohë e Policisë parandalon përshkallëzimin e një konflikti mes 4 të rinjve. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër morën informacion për një konflikt se  mes disa të rinjve, të cilët mund të përdornin armë zjarri. Falë një punë të mirë-organizuar është b

Elbasan, arrestohen 3 sekserë pedagogësh
  • 2018-10-17

Elbasan, arrestohen 3 sekserë pedagogësh

Finalizohet operacioni policor Sezoni, ku janë ndaluar tre shtetas, të cilët ushtronin ndikim te pedagogët e universitetit Aleksandër Xhuvani, Elbasan. Arrestimet u kryen pas një hetimi 2 mujor në bashkëpunim me Prokurorinë, ku bë i mundur dokumentimi ligjor i aktivitetit kriminal dhe ekze

Komandot shqiptarë renditen të tretët në stërvitjen ndërkombëtare
  • 2018-10-17

Komandot shqiptarë renditen të tretët në stërvitjen ndërkombëtare

Komandot shqiptarë zunë vendin e tretë mes 137 skuadrave patrulluese dhe më shumë se 1000 trupave pjesëmarrëse në stërvitjen ndërkombëtare #CambrianPatrol në Mbretërinë e Bashkuar. Stërvitja Cambrian Patrol në të cilën marrin pjesë trupa nga 37 vende të botës, zhvillohet çdo vi

Babale 2, Prokuroria merr në pyetje Florenc Hoxhën
  • 2018-10-17

Babale 2, Prokuroria merr në pyetje Florenc Hoxhën

Mbërrin në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ish-kreu i policisë bashkiake të Tiranës, Florenc Hoxha. Ai do të dëshmojë për videon “Babale 2”, në të cilën shfaqet Alfred Alizoti me pretendimin se është shoqëruar në Prokurori nga kreu i Policisë së Shtetit Ardi Veliu. Ho

Turistët e huaj humbin në Theth, shpëtohen pas 5 orësh nga policia
  • 2018-10-17

Turistët e huaj humbin në Theth, shpëtohen pas 5 orësh nga policia

Policia shpëton dy turistë të huaj në Theth, të cilët kishin ngatërruar rrugën dhe kishin mbetur të bllokuar në një humnerë. Në orët e pasdites së djeshme, Policia ka marrë njoftim se në vendin e quajtur Qafa e Vlabonës, në afërsi të Bjeshkëve të Rragamit, dy turistë F.A., 29

No Pic available
  • 2018-10-17

Iu vjedh lekët abonentëve, arrestohet ish-punonjësi i ujësjellësit

Policia e Fierit ka kapur dhe ndaluar një ish-punonjës të ujësjellësit i cili ka vjedhur lekët e qytetarëve duke shpërdoruar detyrën. Në pranga ka rënë shtetasi Ramis Lushaku, 53 vjeç, banues në Hamil, Fier. Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Fier me Ven

Kalendari