Aktualitet

Gjithsej 23 lajme të mbledhura për datën 18 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-10-18

Shiste drogë në shkolla, arrestohet 28-vjeçari në Librazhd

Policia e Librazhdit ka arrestuar një 28-vjeçar, pas një kontrolli që policia ka bërë në këtë qytet në kuadër të aksionit për goditjen e personave që tentojnë të shpërndajnë lëndë narkotike në afërsi të shkollave. Ardit Lleshi, është prangosur nga policia, me 6.22 gram kana

MM ankand për shitje anijesh e avionësh, vlera fillestare 1.5 mln USD
  • 2018-10-18

MM ankand për shitje anijesh e avionësh, vlera fillestare 1.5 mln USD

Ministria e Mbrojtjes ka vendosur së fundmi të shpallë një ankand që ka në objekt shitjen e avionëve, anijeve apo mjeteve të blinduara për skrap. Në dokumentin e bërë publik nuk jepen detaje se sa është sasia e mjeteve që do të shiten por duke i ndarë në kategori vihen re katër t

Arrestimi i reperit Stresi, policia: Anëtar i një grupi kriminal
  • 2018-10-18

Arrestimi i reperit Stresi, policia: Anëtar i një grupi kriminal

Policia e Shtetit ka dhënë detaje lidhur me arrestimin e këngëtarit Stresi, duke sqaruar se ai është ndaluar pas një hetimi disa mujor në kuadër të operacionit Forca e Ligjit dhe akuzohet si anëtar i një grupi kriminal. Forca e Ligjit në veprim vë në pranga një nga antarët e një gr

Pastruesja që trembi deputetët pasi preku interesat e kumarit në Parlament
  • 2018-10-18

Pastruesja që trembi deputetët pasi preku interesat e kumarit në Parlament

Projektligji i propozuar nga Ministria e Financave, i hartuar në vitin 2015, do të formalizonte përfundimisht industrinë e lojrave të fatit, por ky propozim për çudi nuk u prit aspak mirë nga deputetët. Top Story solli në vëmendje debatet të cilat filluan sapo drafti erdhi ne tavolinën

No Pic available
  • 2018-10-18

Arrestohet në një hotel në Linzë rreperi Stresi, gjendet armë dhe kokainë

Nuk kanë fund telashet me forcat e policisë për rreperin Stresi. Arkimed Lushaj është ndaluar mbrëmjen e sotme nga Policia e Tiranës dhe është shoqëruar në komisariat për armëmbajtje pa leje. Këngëtari i njohur është ndaluar në një hotel në Linzë. Bashkë me rreperin, policia k

Lija nga 70 mln lekë, biznesmeni nga Tirana rrëfen eksperiencën me bixhozin
  • 2018-10-18

Lija nga 70 mln lekë, biznesmeni nga Tirana rrëfen eksperiencën me bixhozin

Top Story raporton se qarkullimi vjetor zyrtar i industrisë së kumarit, arriti në 16 deri në 17 miliardë lekë, ose në mbi 130 milion euro. E ndërsa evazioni fiskal është më i frikshëm. E gjithë kjo para e qarkulluar nga shqiptarët kundrejt lojërave të fatit, fuqinë motorrike e merr

Në hotel dhe i zhveshur, publikohet video e arrestimit të Stresit
  • 2018-10-18

Në hotel dhe i zhveshur, publikohet video e arrestimit të Stresit

Polica publikon videon e momentit të arrestimit të Arkimed Lushajt, i njohur ndryshe si Stresi.  Ai ka qenë në një hotel dhe ishte i zhveshur në momentin që u arrestua. Policia e Shtetit ka dhënë detaje lidhur me arrestimin e këngëtarit Stresi, duke sqaruar se ai është ndaluar pas një

Kalendari