Aktualitet

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 19 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-10-19

Fiks Fare i kapi duke marrë ryshfet, shkarkohen inspektorët tatimorë

Pas transmetimit të filmimeve sot në mbrëmje gjatë emisionit investigativ Fiks Fare në Top Channel, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve vendosi largimin e menjëhershëm nga detyra të tre inspektorëve, të përfshirë në një akt korruptiv. Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, sërish gjen

No Pic available
  • 2018-10-19

Vranë kafshë të egra, shoqërohen në polici 6 persona

Policia e Kolonjës ka shoqëruar  6 persona pasi kanë vrarë kafshë ë egra në pyll, duke thyer moratoriumin e gjuetisë. Ngjarja ka ndodhur në Kolonjë, ku disa të rinj pasi kanë vrarë kafshët e egra, postuan fotografi dhe i postuan ato në Facebook. Kjo gjë ka irrituar qytetarët, të c

No Pic available
  • 2018-10-19

Arrestimi i Stresit, babai: Mos u dorëzo, është hakmarrje

Sali Lushaj, babai i reperit Arkimed Lushaj, i njohur si Stresi ka reaguar në Facebook pas arrestimit të djalit të tij. Ai shkruan se akuzat e ngritura për Stresin janë shpifje dhe sipas tij janë rrjedhojë e padisë që ai ka ngritur ndaj kryetarit të grupit parlamentar socialist, Taulant

Arrestohen 3 shqiptarë për vjedhje në Itali, kreu i bandës ishte një femër
  • 2018-10-19

Arrestohen 3 shqiptarë për vjedhje në Itali, kreu i bandës ishte një femër

Tre shqiptarë janë arrestuar në Montecatini të Pistoias në Itali për vjedhje. Lajmi është bërë i ditur nga Mara Ferasin, drejtuese e komisariatit  Montecatini, e cila tha se gjatë kontrollit në banesë u gjetën një kompjuter Apple dhe bizhuteri të llojeve të ndryshme. Efektivët e p

Vettingu në politikë, pedagogët: Jo ndryshimeve në Kushtetutë
  • 2018-10-19

Vettingu në politikë, pedagogët: Jo ndryshimeve në Kushtetutë

Pavarësisht kundërshtive të demokratëve, Kuvendi vijoi konsultimet në lidhje me nismën e opozitës për vetting në politikë. Pjesa më e madhe e pedagogëve të universiteteve publike dhe private që ishin thirrur ngritën një serë pyetjesh, ndërsa nënvizuan se ndryshmet kushtetuese nuk

Prangoset gardiani i burgut të Fushë Krujës, i vodhi eurot kosovarëve
  • 2018-10-19

Prangoset gardiani i burgut të Fushë Krujës, i vodhi eurot kosovarëve

Burgu i Fushë Krujës (foto ilustruese) Një gardian i burgut të Fushë Krujës është vënë në pranga në vendin e punës pas denoncimit të dy shqiptarëve nga Kosova. Sokol Pjetërgjoka me origjinë nga Tropoja ditën e djeshme ka udhëtuar nga Vora për në Fushë Krujë në një makinë me

Drogë në makinë, kapen dy shqiptarë dhe një grek
  • 2018-10-19

Drogë në makinë, kapen dy shqiptarë dhe një grek

Në dy operacioneve të ndryshme, në kuadër të luftës kundër trafikut të drogës, është bërë i mundur arrestimi i dy shqiptarëve dhe një shtetasi grek. Në afërsi të Konicës, pranë kufirit u arrestua shtetasi grek pasi në makinën e tij u gjetën 47.8 kg kabanis. Policia ka identifi

Kalendari