Aktualitet

Gjithsej 19 lajme të mbledhura për datën 20 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Përvetësuan tokë në Kurbin, procedohen 11  ish-punonjës të Hipotekës
  • 2018-10-20

Përvetësuan tokë në Kurbin, procedohen 11  ish-punonjës të Hipotekës

Policia e Shtetit ka proceduar penalisht 11 persona si pjesë e operacionit Hipoteka për falsifikime dokumentesh, shpërdorim detyre dhe pastrim të produkteve të veprës penale , duke tjetërsuar një sipërfaqe toke prej 68120 m2. Janë arrestuar 3 shtetas me masë sigurie Arrest me burg, janë

No Pic available
  • 2018-10-20

Makina merr flakë në ecje, humb jetën drejtuesi i mjetit

Një person ka gjetur vdekjen në mënyrë tragjike, pak pas para mesnatës së lënë pas. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Korçë, ku një makinë është përfshirë nga flakët dhe për pasojë drejtuesi i mjetit ka gjetur vdekjen. Më konkretisht rreth orës 23:56 të kësaj të premteje, në

Të shtëna me armë zjarri në Vlorë, plagoset i riu në lokal (EMRI)
  • 2018-10-20

Të shtëna me armë zjarri në Vlorë, plagoset i riu në lokal (EMRI)

Një person është plagosur mbrëmjen e sotme në Vlorë pas të shtënave me armë zjarri. Sipas burimeve policore ngjarja ka ndodhur në lagjen Çole dhe i plagosuri është identifikuar si Aleksandër Vasili, 26 vjeç. Ai është qëlluar me pistoletë dhe ka marrë një plumb në këmbë. I riu

Sherr adoleshentësh në Rrëshen, plagoset me thikë 15-vjeçari
  • 2018-10-20

Sherr adoleshentësh në Rrëshen, plagoset me thikë 15-vjeçari

Një 15-vjeçar në Rrëshen ka mbetur i plagosur sot pas një konflikti me një 17-vjeçar. Sipas njoftimit të policisë mësohet se shtetasi A.L. 15-vjeç është qëlluar me thikë dhe është dërguar në spitalin e Trumës në Tiranë dhe ndodhet në kujdesin mjekësor. “Sot, rreth orës

Ministria e Kulturës, jep tender për një kishë që nuk ekziston
  • 2018-10-20

Ministria e Kulturës, jep tender për një kishë që nuk ekziston

Kisha e Shën Kollit, në fshatin Mesopotam të Delvinës, është monument kulture i kategorisë së parë. Prej 10 vitesh, kjo kishë nuk vizitohet nga asnjë vizitor, pasi është në proces rikonstruksioni. Një tender për rikonstruksionin e saj u shpall në vitin 2008, e sipas projektit të

Ngjarja në fabrikën e çimentos në Elbasan, dy të arrestuar
  • 2018-10-20

Ngjarja në fabrikën e çimentos në Elbasan, dy të arrestuar

Dy persona janë vënë në prangat e policisë lidhur me aksidentin e ndodhur këtë të premte në fabrikën e çimentos në Elbasan, ku një person humbi jetën dhe një tjetër mbeti i plagosur. Të arrestuarit janë Gëzim Jaçellari, 65 vjeç, banues Elbasan, teknik ndërtimi dhe Gëzim Spaho,

Qëlloi me armë në dasmën e kushërirës për shkak të zakonit, në pranga i riu
  • 2018-10-20

Qëlloi me armë në dasmën e kushërirës për shkak të zakonit, në pranga i riu

Zakonet e mesjetës vazhdojnë që të jenë prezent edhe në ditët e sotme, ku dasmorët qëllojnë me armë zjarri kur nxjerrin vajzën nga shtëpia. E njëjta gjë ka ndodhur dy ditë më parë në Gribë të Gramshit, ku një 27-vjeçar është arrestuar se ka qëlluar me armë zjarri në ajër

Kalendari