Aktualitet

Gjithsej 19 lajme të mbledhura për datën 22 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-10-22

Megaoperacioni për arrestimin e kriminelëve, në pranga 3 policë të implikuar

Në megaoperacionin e zhvilluar gjatë 3 ditëve në të gjithë territorin, janë arrestuar edhe tre efektivë policie, të implikuar në aktivitete ilegale. Ata janë  Ardit Gjyriqi, nga Tirana; Jasin Abduli, nga Saranda dhe  Bledar Koçi, nga Lushnja. Ata akuzohen për veprat penale Shpërdorim

Valë arrestimesh në PS, në pranga dy ish-deputetë
  • 2018-10-22

Valë arrestimesh në PS, në pranga dy ish-deputetë

E diela ka qenë një ditë arrestimesh në politikën shqiptare, ku janë përfshirë zyrtarë të lartë të mazhorancës dhe më konkretisht dy ish-deputetë të Parlamentit. Edhe pse arrestimet nuk kanë lidhje me njëri-tjetrin, mësohet se në të dyja rastet kanë marrë pjesë gupe të forca

Aksion në Sarandë për kapjen e Balilit; Lulzim Berisha i shpëton policisë
  • 2018-10-22

Aksion në Sarandë për kapjen e Balilit; Lulzim Berisha i shpëton policisë

Në vend po zhvillohen një sërë operacionesh për kapjen e personave në kërkim. Sipas burimeve, FNSH ka rrethuar Sarandën për të vënë në pranga Klement Balilin, i njohur si Eskobari i Ballkanit. Nga ana tjetër, raportohet se një tjetër aksion u zhvillua për kapjen e Lulzim Berishës.

Arrestohet bosi i drogës në Shijak, kapen edhe vëllezërit e tij
  • 2018-10-22

Arrestohet bosi i drogës në Shijak, kapen edhe vëllezërit e tij

Policia e Shtetit ka nisur operacione masive antidrogë në të gjithë vendin. Mësohet se operacioni i zhvilluar në Shijak ka çuar në pranga 3 vëllezër të familjes Avdyli, kushëririn e tyre dhe anëtarë të bandës së drogës. Ata akuzohen për trafik heroine në Shqipëri dhe Gjermani.

No Pic available
  • 2018-10-22

Deri në 3 mijë për leje te Burgjet, arrestohet edhe shoferi i Çukos (EMRI)

Ish-deputeti socialist Arben Çuko, i cili qëndroi për rreth 1 vit në krye të Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, u arrestua mbrëmjen e djeshme pasi është përfshirë në  korrupsion pasiv, gjatë kohës që ushtronte detyrën. Urdhër-arresti për Çukon është lëshuar nga Gjykata

Heroinën në Has e porositi grupi Avdyli, Lul Berisha garant për transportin
  • 2018-10-22

Heroinën në Has e porositi grupi Avdyli, Lul Berisha garant për transportin

Rreth 12 orë pas superaksionit të shtrirë në disa qytete të vendit, Drejtori i Policisë së Shtetit Ardi Veliu dhe Prokurorja e Krimeve të Rënda, Donika Prela dolën në një konferencë për mediat për të zbuluar detajet dhe emrat e të arrestuarve. Lista e persona që kanë përfunduar p

No Pic available
  • 2018-10-22

Arrestimet e bujshme, policia dhe prokuroria publikojnë emrat

Policia e Shtetit nën drejtimin e Prokurorisë për Krimet e Rënda dhe në bashkëpunim me agjenci të tjera ligjzbatuese kanë finalizuar përgjatë orëve të fundit një mega Operacion të koduar VOL-VO 4, të shtirë në 12 qytete nga Hasi deri në Sarandë ku janë goditur anëtarë nga 4 gr

Kalendari