Aktualitet

Gjithsej 18 lajme të mbledhura për datën 08 nëntor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Varrimi i Kacifasit, qindra grekë nisen drejt fshatit Bularat
  • 2018-11-08

Varrimi i Kacifasit, qindra grekë nisen drejt fshatit Bularat

Rreth 300 shtetas grekë dhe minoritarë janë nisur gjatë orëve të mbrëmjes nga Athina, për të marrë pjesë në varrimin e Kostandinos Kacifas në Bularat. Organizatorët kishin vënë në dispozicion disa autobusë kundrejt një pagese të ulët, por duket se prania edhe e përfaqësuesve

Vangjush Dako: Universitetin e ndërtova mes plehrave për të zhvilluar zonën
  • 2018-11-08

Vangjush Dako: Universitetin e ndërtova mes plehrave për të zhvilluar zonën

Një nga zonat më problematike dhe të rrezikshme, ku dhe Top Story u fokusua është zona Porto Romano në qytetin e Durrësit. Këtu, Bashkia ka hartuar një plan të menaxhimit të mbetjeve, 2010-2025, por që deri tani është vetëm e printuar në letër dhe e pa zbatuar. Kryebashkiaku i Durr

Shyni në BE me gjak, eurodeputetja qipriote mbërrin në shtëpinë e Kaçifës
  • 2018-11-08

Shyni në BE me gjak, eurodeputetja qipriote mbërrin në shtëpinë e Kaçifës

Eurodeputetja qipriote, Eleni Theocarus, e cila tre ditë më parë sulmoi kryeministrin Edi Rama dhe paralajmëroi se do të shtrojë çështjen Kacifas në PE, ka mbërritur paraditen e së enjtes në shtëpinë e 35-vjeçarit, në fshatin Bularat. Kujtojmë se Theocarus i kujtoi kryeministrit shq

Ekzekutoi Devi Kasmin, ish-polici grek: Më kërcënojnë me jetë në burg!
  • 2018-11-08

Ekzekutoi Devi Kasmin, ish-polici grek: Më kërcënojnë me jetë në burg!

Ish-polici grek Eftimios Eftimiu, i cili akuzohet se ka ekzekutuar Devi Kasmin më 29 janar, në këmbim të shumës prej 25 mijë euro, ka frikë të qëndrojë në qelinë e burgut. Ai ka refuzuar të paraqitej në seancën e apelimit të masës së sigurisë ndaj tij pasi pretendon se ndihet i k

Miku i Shullazit u vra me porosi nga Belgjika, 50 plumba mbi Audi A8
  • 2018-11-08

Miku i Shullazit u vra me porosi nga Belgjika, 50 plumba mbi Audi A8

Genti ÇaÇi (majtas) & Edison Harizaj (djathtas) Atentati ku mbeti vdekur Edison Harizaj dhe u plagos miku i tij Genti Çaçi, i cili ndërroi më pas jetë në spital, tronditi qytetin e Durrësit dhe ka rikthyer larjet e hesapeve mes bandave. Të paktën këtë të lë të kuptosh policia, pa

Kaçifas, shoqërohen 4 grekë, i ndalohet hyrja 8 anëtarëve të Agimit të Artë
  • 2018-11-08

Kaçifas, shoqërohen 4 grekë, i ndalohet hyrja 8 anëtarëve të Agimit të Artë

Fshati Bularat i Gjirokastrës i ngjan sot një vendi pelegrinazhi, teksa qindra qytetarë nga bashkitë minoritare Dropull e Finiq janë bashkuar me qytetarë grekë të ardhur nga Athina, Selaniku, Patra e Janina për të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të Konstandinos Kaçifas. 35-vjeç

The Sun: Ish-ushtarët shqiptarë janë pjesë e bandave kriminale në Spanjë
  • 2018-11-08

The Sun: Ish-ushtarët shqiptarë janë pjesë e bandave kriminale në Spanjë

Mafia shqiptare e ka shtrirë ndikimin e saj në të gjithë Evropën dhe kontrollon disa prej linjave kryesore të trafikut të kokainës dhe heroinës. Kësaj teze i kanë mëshuar gjithmonë mediat prestigjoze të vendeve të BE-së që shkruajnë për veprimtarinë kriminale të bansave shqiptar

Kalendari