Aktualitet

Gjithsej 16 lajme të mbledhura për datën 09 nëntor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Lirohen 12 grekët e ndaluar dje në Gjirokastër, mes tyre edhe ekstremisti Karathano
  • 2018-11-09

Lirohen 12 grekët e ndaluar dje në Gjirokastër, mes tyre edhe ekstremisti Karathano

Policia ka lënë të lirë gjatë natës 12 shtetasit grekë të shoqëruar pas varrimit të Konstandinos Kacifas ditën e djeshme në Bularat. Ata do të procedohen të lirë. Pas përfundimit të ceremonisë së varrimit të Kostandin Kacifës në Bularat, aty ku edhe u qëllua për vdekje nga f

Oficeri i policisë, pazare për prokurorin me të kërkuarin
  • 2018-11-09

Oficeri i policisë, pazare për prokurorin me të kërkuarin

Fiks fare denoncoi veprimet e një oficeri të Policisë Gjyqësore, i cili bën pazare për prokurorin me një person të shpallur në kërkim. Me zë dhe figurë, oficeri bisedon me këtë person, duke e instruktuar si të veprojë me organet e drejtësisë. Niko Hysaj denoncoi në emisionin inve

Bllokuan aksin kryesor, ndalohen 12 persona në Gjirokastër (EMRAT)
  • 2018-11-09

Bllokuan aksin kryesor, ndalohen 12 persona në Gjirokastër (EMRAT)

Emrat e personave të ndaluar: 1. Andrea Panajot Kuri. 2. Thoma Filip Stefo 3. Kristo Anastas Duci 4. Haralamb Nikolla Karathano 5. Thanas Vangjel Papas 6. Pirro Kosta Panajoti 7. Dhimiter Nasipa Kostandinos 8. Nina Dhionis Dinos 9. Kostantandinos Grigoris Gizolis 10. Anestis Kostaqis Panajotis 11.

Bllokoi rrugën nacionale, mes të arrestuarve edhe ekstremisti Karathano
  • 2018-11-09

Bllokoi rrugën nacionale, mes të arrestuarve edhe ekstremisti Karathano

(Në foto: Karathanos (me rreth të kuq), ekstremisti i arrestuar) Policia shqiptare ka vënë në pranga dy shtetas grekë si organizatorë të bllokimit të trafikut për më shumë se 10 minuta në aksin Gjirokastër-Kakavijë. Të arrestuarit janë ekstremisti i njohur, i cili është kryetar i

Kacifas, Fleckenstein: Të mos lejojmë nacionalistët që ta përdorin këtë situatë
  • 2018-11-09

Kacifas, Fleckenstein: Të mos lejojmë nacionalistët që ta përdorin këtë situatë

Raportuesi për Shqipërinë në PE, Knut Fleckenstein u pyet për ngjarjen e Bularatit, ku gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë mbeti i vrarë Konstandinos Kacifas. Ai deklaroi se nuk duhet lejuar që nacionalistët të keqpërdorin këtë situatë, ndërsa theksoi se janë të hapur për t

Shpërndanin drogë pranë shkollave, në pranga dy persona
  • 2018-11-09

Shpërndanin drogë pranë shkollave, në pranga dy persona

Ndalohen dy shtetas që dyshohet se shpërndanin lëndë narkotike pranë shkollave. Arrestohet një tjetër shtetas tjetër për mbajtje pa leje të municioneve ushtarake. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm dhe Narkotikëve në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit G

Banorët e Unazës së Re në protestë, bllokojnë rrugën
  • 2018-11-09

Banorët e Unazës së Re në protestë, bllokojnë rrugën

Banorët e zonës së Unazës së Re kanë dalë sërish në protestë mëngjesin e sotëm, duke bllokuar qarkullimin e automjeteve. Rruga nga pallati me shigjeta deri tek sheshi Shqiponja është bllokuar mëngjesin e sotshëm nga banorët të zonës. Prej disa ditësh banorët po protestojnë p

Kalendari