Aktualitet

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 16 nëntor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-11-16

Aksident në Qafë-Thanë, autobusi me nxënës del nga rruga

Një autobus me nxënës ka dalë nga rruga në Qafë-Thanë, në aksin rrugor Pogradec-Prrenjas. Mësohet se aksidenti ka ndodhur pasditen e sotme rreth orës 16:45 minuta në kthesat e Qafë Thanës. Raportohet se autobusi me gjimnazistë nga Roskoveci është përmbysur duke rënë afër gremin

Vlorë, plagoset me thikë 34-vjeçari
  • 2018-11-16

Vlorë, plagoset me thikë 34-vjeçari

Një plagosje me thikë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në  lagjen 28 Nëntori, Vlorë. Burime nga policia raportojnë se autori i dyshuar i krimit është shtetasi Marius Pajo 20 vjeç, banues në Vlorë, i cili u arrestua disa orë më pas. Ndërkohë, i dëmtuar ka mbetur shtetasi B.G, 34 vjeç,

Elbasan, i hodhën granatë në lokal; plagoset rëndë pronari
  • 2018-11-16

Elbasan, i hodhën granatë në lokal; plagoset rëndë pronari

Pronari i një lokali mbeti i plagosur rëndë në orët e para të mëngjesit të kësaj të premteje, pasi i hodhën granatë brenda lokali. Ngjarja e rëndë ndodhi në lokalin Binjakët në lagjen Partizani të Elbasanit. I plagosur nga shpërthimi mbeti pronari i lokalit Albert Alterziu, rreth

Gruevski u arratis nga Hani i Hotit për të shkuar në Maqedoni
  • 2018-11-16

Gruevski u arratis nga Hani i Hotit për të shkuar në Maqedoni

Departamenti  i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit duke iu përgjigjur interesimit të meidas në lidhje me hyrjen  dhe daljen nga territori i Republikës së  Shqipërisë të shtetasit Nikola Gruevski,  ju informon se: Shtetasi Nikola Gruevski më datë 11.11.2018, rreth orës ora

No Pic available
  • 2018-11-16

Policia: Këta janë 12 personat e rrezikshëm në Gjirokastër

Ditën e sotme Policia e Shtetit ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për denoncimet e vendndodhjes së personave më të rrezikshëm në qytetin e Gjirokastrës. Bëhet fjalë për 12 persona të dënuar dhe akuzuar për vepra të rënda penale, si vrasje, trafik i lëndëve narkotike, grabitje me d

No Pic available
  • 2018-11-16

Anija shqiptare përplaset me shkëmbinjtë në Greqi, evakuohet ekuipazhi

Një anije mallrash me flamur shqiptar është përplasur mëngjesin e sotëm në ishullin e Lefkada-as të Greqisë. Sipas asaj që raportojnë mediat fqinje, thuhet se në bord ndodheshin 8 persona dhe se anija është përplasur me shkëmbinj ujor. Kjo goditje ka shkaktuar dëmtim të anijes e p

Vdes një foshnjë e porsalindur në Berat
  • 2018-11-16

Vdes një foshnjë e porsalindur në Berat

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në maternitetin e Beratit. Mësohet se një foshnjë e porsalindur ka ndërruar jetë. Sipas policisë, foshnja kishte lindur nën peshë dhe mbahej në inkubator. Nuk dihen ende shkaqet e kësaj ngjarje, ndërsa kanë nisur hetimet ndaj infermiereve të

Kalendari