Aktualitet

Gjithsej 20 lajme të mbledhura për datën 19 nëntor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Librazhd, i riu i jep fund jetës duke u vetëvrarë me çifte
  • 2018-11-19

Librazhd, i riu i jep fund jetës duke u vetëvrarë me çifte

Një i ri është gjetur i vdekur mes një pellgu gjaku, në rrethana të rënda. Bëhet fjalë për një djalë 25 vjeç me iniciale L.Sh., i cili u gjet i pajetë në banesën e tij në fshatin Letëm të Librazhdit. Nga të dhënat paraprake dyshohet se i riu i ka dhënë fund jetës me çifte. A

Ishin futur në kamion për të kaluar kufirin ilegalisht, gjobë 6 personave
  • 2018-11-19

Ishin futur në kamion për të kaluar kufirin ilegalisht, gjobë 6 personave

Gjatë 24 orëve të fundit si rezultat i kontrolleve të shtuara janë kapur 6 shtetas të cilët tentuan të kalonin Portin e Durrësit duke iu shmangur kontrollit të dokumentacionit. Gjashtë shtetasit, të cilët rezultuan me probleme për të lëvizur në hapësirën Schengen  janë ndëshkua

Zbardhet lista e emrave për KED. Shorti, më 1-5 dhjetor
  • 2018-11-19

Zbardhet lista e emrave për KED. Shorti, më 1-5 dhjetor

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka tanimë në tryezën e tij të punës listën e kandidatëve të propozuar për të qenë anëtarë të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Sipas përcaktimeve në ligjin 115/2016 Për organet qeverisëse të sistemit të drejtësisë, brenda datës 15 n

Ngjarja në ish-Bllok, Martinaj mbetet në burg pa afat
  • 2018-11-19

Ngjarja në ish-Bllok, Martinaj mbetet në burg pa afat

Gjykata e Apelit ka vendosur që të lë në masën e sigurisë burg pa afat shtetasin Ervis Martinaj, që dyshohet se është përfshirë në ngjarjen e ish-Bllokut. Prokuroria ka ngritur ndaj Martinajt 5 akuza, nga vrasja me paramendim, pastrim i parave dhe organizim i llotarive të palejuara etj.

Trafikonte 13 kg kokainë nga Holanda drejt Gjermanisë, në pranga shqiptari
  • 2018-11-19

Trafikonte 13 kg kokainë nga Holanda drejt Gjermanisë, në pranga shqiptari

Trafikonte drogë nga Holanda drejt Gjermanisë, arrestohet me 13 kg kokainë një shqiptar 30 vjeç. Mediat vendase raportojnë se shqiptari kishte një identitet fals, si shtetas italian. Arrestimi i tij ka ndodhur të mërkurën e `14 nëntorit në afërsi të Aschaffenburgut në Bavari të Gjerm

No Pic available
  • 2018-11-19

Të shtëna me armë në Shkodër pas një konflikti, 4 në pranga

Policia e Shkodrës parandalon përshkallëzimin e një konflikti të çastit, ku njëri prej shtetasve ka qëlluar në ajër me pistoletë. Falë reagimit të shpejtë të policisë  u arrestuan  në flagrancë dy shtetasit e përfshirë në konflikt , si dhe dy shokët e tyre për “Moskall

Tritol makinës së drejtorit të Hekurudhave në Durrës (Emri)
  • 2018-11-19

Tritol makinës së drejtorit të Hekurudhave në Durrës (Emri)

Një sasi eksplozivi i është gjetur poshtë makinës së drejtorit të Hekurudhave në Durrës, Adi Dyrmishi. Sipas të dhënave paraprake mjeti i Dyrmishit ndodhej i parkuar në lagjen ku ai banon, pranë stacionit të trenit. Fatmirësisht, lënda plasëse nuk ka shpërthyer, sepse Dyrmishi e ka

Kalendari