Aktualitet

Gjithsej 17 lajme të mbledhura për datën 20 nëntor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-11-20

Masivi shkëmbor bie nga mali, rrezikohet një familje në Lezhë (FOTO)

Me nisjen e reshjeve të shiut në Torovicë të Lezhës përsëritet e njëjta situatë thuajse çdo vit, pasi masiv shkëmbor shkëputen nga mali dhe bien pranë zonave të banuara ose në rrugë. Në tetor 2017 një incident i ngjashëm la të vdekur 3 pjesëtarë të një familje, teksa një pje

I dënuar me arrest shtëpie, 32-vjeçari kapet duke vendosur skedina (EMRI)
  • 2018-11-20

I dënuar me arrest shtëpie, 32-vjeçari kapet duke vendosur skedina (EMRI)

Foto ilustruese Gjykata kishte vendosur për të masën e sigurisë arrest shtëpie, por një 32-vjeçar nga qyteti i Elbasanit është kapur sot në flagrancë teksa luante në një pikë bastesh. Thanas Beko, banues në lagjen Shënkoll të Elbasanit është arrestuar teksa vendoste skedina, ndër

Tension te Astiri, përplasje protestues-polici; 6 të shoqëruar
  • 2018-11-20

Tension te Astiri, përplasje protestues-polici; 6 të shoqëruar

Shembjen e banesave të tyre e kundërshtojnë prej 16 ditësh dhe gjatë paradites u përplasën edhe me fadromistët e firmës Salillari që është një nga 3 kompanitë që ka fituar tenderin për ndërtimin e aksit nga Pallati me Shigjeta deri te sheshi Shqiponja si pjesë e Unazës së Madhe.

Plas grushti te Hipoteka në Fier, qytetari rreh juristin (EMRI)
  • 2018-11-20

Plas grushti te Hipoteka në Fier, qytetari rreh juristin (EMRI)

Zyra e Hipotekës në Fier është kthyer për pak çaste në një arenë boksi teksa një nga juristët është goditur me grushte nga një qytetar pas një debati mes tyre. Pas sherrit, policia ka arrestuar 57 vjecarin Astrit Shanaj. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi dyshohet se në instituci

No Pic available
  • 2018-11-20

Vlorë, sekuestrohen 360 mijë euro pasuri të paligjshme

Policia e Vlorës në bashkëpunim me Prokurorinë ka bërë sekuestrimin e disa pasurive që rrjedhin nga burime jo të ligjshme, të dyshuara si të ardhura nga krimi dhe konkretisht nga fusha e narkotikëve. Në vijim të punës hetimore në ngarkim të shtetasit J.J., si person i dyshuar për kr

Trafik droge Itali-Spanjë, mes 20 të arrestuarve ka edhe shqiptarë (VIDEO)
  • 2018-11-20

Trafik droge Itali-Spanjë, mes 20 të arrestuarve ka edhe shqiptarë (VIDEO)

Një mega-operacion anti-drogë është duke u kryer nga karabinierët e Venecias në Itali, por që është shtrirë edhe në Spanjë e Austri, teksa deri më tani janë kryer 20 arrestime të anëtarëve të një organizate të formuara nga italianët, moldavët, ukrainasit dhe shqiptarët. Me pro

Publikohet lista e më të kërkuarve në qarkun e Korçës (FOTO-EMRA)
  • 2018-11-20

Publikohet lista e më të kërkuarve në qarkun e Korçës (FOTO-EMRA)

Policia e Shtetit ka publikuar sot listën e personave më të kërkuar në qarkun e Korçës, duke i bërë thirrje banorëve që të ndihmojnë në kapjen e tyre. Në një njoftim në Facebook, ku ka postuar fotot, emrat dhe veprat penale që këtë persona kërkohen, policia bën me dije se do ga

Kalendari