Aktualitet

Gjithsej 21 lajme të mbledhura për datën 21 nëntor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-11-21

Digjet gjatë natës një makinë në Elbasan

Foto ilustruese Një makinë është djegur gjatë natës në Elbasan. Mësohet se ngjarja ndodhi gjatë natës në lagjen “Partizani” dhe sipas policisë makina ishte e parkuar në momentin kur u dogj. “Gjatë natës në lagjen Partizani , Elbasan, ka marrë flakë mjeti tip Renau

No Pic available
  • 2018-11-21

Deklarata e ambasadës amerikane, Tahiri: Po flisni më shumë se unë!

Pak pas deklaratës së ambasadës amerikane,që bënte thirrje për hetim të plotë ndaj tij, ish-ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri ka reaguar, duke thumbuar misionin diplomatik në Tiranë. Tahiri riktheson edhe një herë se prokuroria e Katanias e ka shpallur të pafajshëm, ndërsa shton se

Lazarati, Apeli lë në fuqi vendimin, familjarët sulmojnë gjyqtarët
  • 2018-11-21

Lazarati, Apeli lë në fuqi vendimin, familjarët sulmojnë gjyqtarët

Vendimi i dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda për dënimin me 54 vite burg në total të 5 të akuzuarve për dosjen Lazarati është lënë në fuqi nga Apeli ditën e sotme. Por kjo seancë gjyqësore është shoqëruar me tension dhe përplasje me familjarëve të të dënuarve dhe gjyqtar

Qafë Thanë, ndalohet një furgon pas dyshimeve të policisë për drogë
  • 2018-11-21

Qafë Thanë, ndalohet një furgon pas dyshimeve të policisë për drogë

Një operacion anti-drogë është duke u zhvilluar nga policia në pikën e kalimit kufitar të Qafë-Thanës. Policia ka ndaluar një furgon, pasi ka dyshime të forta se po transportohej me të lëndë narkotike. Mësohet se drejt doganës së Qafë-Thanës janë nisur FNSH, ndërsa policia e Elb

No Pic available
  • 2018-11-21

Blindohet Tirana, ushtria shqiptare tregon forcën (FOTO)

Teksa vendet e rajonit si Serbia dhe Greqia janë kujdesur të tregojnë forcën e tyre ushtarake, duke organizuar madje edhe stërvitje me qindra trupa dhe artileri të rëndë në kufij, duket se edhe ushtria shqiptare ka vendosur të shfaqë potencialin e saj. Kështu, në ambientet e jashtme dhe

Bëni kujdes, policia mesazh shoferëve për dëborën e reshjet e shiut (Video)
  • 2018-11-21

Bëni kujdes, policia mesazh shoferëve për dëborën e reshjet e shiut (Video)

Dëbora e parë që ra në veri dhe juglindje të vendit shkaktoi problemet e para në qarkullimin e automjeteve. E ndërkohë që reshjet e borës dhe shiut vazhdojnë, policia kërkon vigjilencë të lartë në akset më problematike të vendit. Në një videomesazh të postuar në faqen zyrtare

Rrahu infermierin që e mjekoi, arrestohet i riu në Elbasan (EMRI)
  • 2018-11-21

Rrahu infermierin që e mjekoi, arrestohet i riu në Elbasan (EMRI)

Një 33-vjeçar është arrestuar nga policia e Elbasanit, pasi për motive të dobëta ka goditur një infermier që u kujdes për trajtimin mjekësor të tij në spitalin e qytetit. Është bërë arrestimi në flagrancë, Besnik Dashhana, 33-vjeç banues në Elbasan. Ditën e sotme ai ka goditur

Kalendari