Aktualitet

Gjithsej 16 lajme të mbledhura për datën 06 dhjetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Ndodhi gabimisht, autori pranon vrasjen e shqiptarit në Greqi
  • 2018-12-06

Ndodhi gabimisht, autori pranon vrasjen e shqiptarit në Greqi

Të tjera detaje dalin në lidhje me vrasjen me armë zjarri të 18-vjeçarit shqiptar në Greqi. Autori i dyshuar i krimit pretendon se e ka qëlluar aksidentalisht viktimës. Paraprakisht thuhet se autori i vrasjes së shqiptarit Marios Isak nga Leskoviku është një bashkëmoshatar shqiptar, i c

Kush është vëllai nga nëna i Fatmir Xhafajt, që përfitoi mld fonde publike
  • 2018-12-06

Kush është vëllai nga nëna i Fatmir Xhafajt, që përfitoi mld fonde publike

Top Story dokumenton foton e Alban Qazimi, vëllai nga nëna i Fatmir Xhafajt, i cili nuk është lakuar kurrë më parë në media. Ai është aksioner në kompaninë private të Përmbarimit T.M.A, së bashku me Tedi Malavecin. Ky i fundit është kryetar i Dhomës së Përmbaruesve ndërsa në vi

Burgu që nuk u ndërtua kurrë në Pogradec, akuza për Xhafajn
  • 2018-12-06

Burgu që nuk u ndërtua kurrë në Pogradec, akuza për Xhafajn

Në vitet 2004-2005, Fatmir Xhafaj ngjitet në një dikaster të rëndësishëm duke u bërë Ministër i Drejtësisë. Në këtë periudhë, nuk la ndonjë shenjë të madhe në këtë dikaster, veçse mbahet mend për 3 padi penale të bëra në ngarkim të tij, për shpërdorim detyre. Një nga k

Arrestohet ish-drejtori i Hipotekës në Korçë dhe 3 vartësit e tij
  • 2018-12-06

Arrestohet ish-drejtori i Hipotekës në Korçë dhe 3 vartësit e tij

Policia e Korçës ka arrestuar mbrëmjen e sotme 5 persona, ish-zyrtare të Hipotekës. Në pranga ka rënë shtetasi L.B, 33 vjeç, banues në Korçë, me detyrë ish-Drejtor në ZVRPP-Korçë; E.G, 34 vjeç, banues në fshatin Barç, ish-punonjës në Hipotekë; A. H, 28 vjeçe, banuese në Korç

Pamje ekskluzive të Fatmir Xhafajt në krah të Enver Hoxhës
  • 2018-12-06

Pamje ekskluzive të Fatmir Xhafajt në krah të Enver Hoxhës

Top Story u fokusua kësaj here tek një profil i Fatmir Xhafajt, një nga politikanët më të spikatur të politikës shqiptare. Nëpërmjet pamjeve ekskluzive dhe të patransmetuara ndonjëherë, Top Story dokumentoi të kaluarën e Xhafajt në kohën e komunizmit. Kjo video kulmon edhe me nisjen

Zhdukja e Mateo Agës, babai: Dyshoj se e kanë rrëmbyer
  • 2018-12-06

Zhdukja e Mateo Agës, babai: Dyshoj se e kanë rrëmbyer

Të tjera detaje dalin në lidhje me 21-vjeçarin Mateo Aga, i zhdukur më 29 nëntor 2018. Deri më tani ndaj të riut nuk ka asnjë gjurmë, ndërkohë që familja dyshon se bëhet fjalë për një rrëmbim të mundshëm. I riu jetonte prej kohësh në Tiranë por me rastin e festave të flamurit

Arta Marku sipas zakonit, thyen pavarësinë e ndërhyn në dosjet e vartësve
  • 2018-12-06

Arta Marku sipas zakonit, thyen pavarësinë e ndërhyn në dosjet e vartësve

Arta Marku prej 19 dhjetorit mban detyrën e Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme, por që pavarësisht risive të Reformës në Drejtësi, numri 1 i akuzës vazhdon të ushtroje funksionet sipas modelit të vjetër. Atë të kryeprokurorit të gjithëpushtetshëm që ndryshimet Kushtetuese

Kalendari