Aktualitet

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 07 dhjetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Rama do Xhandarmëri, Lleshaj propozon krijimin e forcës mbi RENEA-n
  • 2018-12-07

Rama do Xhandarmëri, Lleshaj propozon krijimin e forcës mbi RENEA-n

Top Channel ka mësuar se Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka përgatitur ndryshime në ligjin e policisë që japin mundësinë e krijimit të një force elite mbi RENEA-n, por edhe që mundësojnë kalimin e ushtarakeve në Policinë e Shtetit. Pak kohë pas marrjes së detyrës si ministër

Zhdukja e Mateos, familjarët: Dyshojmë për ekzekutim mafioz
  • 2018-12-07

Zhdukja e Mateos, familjarët: Dyshojmë për ekzekutim mafioz

Dyshojmë se Mateo është marrë peng ose është ekzekutuar nga mafia dhe se në pritë e ka nxjerrë një shoku i tij që ai i ka pas besuar, është deklarata e fortë që familjarët kanë  dhënë në polici. Gazeta “Shqip Online” ka mundur që të sigurojë të tjera detaje rreth

Goditet grupi i kokainës në Tiranë, arrestohen 4 trafikantë (Video)
  • 2018-12-07

Goditet grupi i kokainës në Tiranë, arrestohen 4 trafikantë (Video)

Një operacion antidrogë i koduar me emrin FLEX, ka goditur një grup që shpërndante kokainë. Sipas policisë, janë arrestuar në flagrancë katër shtetas: Julian Zela 36 vjeç, banues në Tiranë; Sajmir Hoxha 44 vjeç, banues në Tiranë; Besnik mansaku 43 vjeç, banues në Tiranë; Rezart H

Autobusi përplas për vdekje kalimtarin në aksin Tiranë-Durrës
  • 2018-12-07

Autobusi përplas për vdekje kalimtarin në aksin Tiranë-Durrës

Një aksident i rëndë me një viktimë është shënuar këtë pasdite në autostradën Tiranë Durrës. Sipas njoftimit paraprak të Policisë, një 51-vjeçar, me iniciale M. Th., shofer i një autobusi, ka përplasur një këmbësor i cili ka ndërruar jetë në vend. Me drejtuesin e autobusit

Nga batutat e filmave, te What the fuck, protesta përmes fotove
  • 2018-12-07

Nga batutat e filmave, te What the fuck, protesta përmes fotove

Qindra studentë nga i gjithë vendi janë derdhur në Tiranë dhe kanë protestuar në përmbushje të kërkesave të tyre. Në ditën e tretë të protestës janë mbledhur më shumë protestues. Ndërkohë që pankartat e tyre, përveç kërkesave që shfaqnin, kanë pasur edhe ironi e sarkazëm

Prokuroria nis hetimet për tenderin e Unazës së Re
  • 2018-12-07

Prokuroria nis hetimet për tenderin e Unazës së Re

Prokuroria e Tiranës nis hetimet lidhur me tenderin për Unazën e Re. Verifikimi bëhet për veprat penale të Shperdorimit të detyres, parashikuar nga neni 248 i Kodit Penal, Fallsifikimi i dokumenteve, parashikuar nga neni 186 i Kodit Penal, Shkelje e barazise ne tendera, parashikuar nga neni

Kuvendi zgjedh 8 anëtarët e KED pas refuzimit të Metës
  • 2018-12-07

Kuvendi zgjedh 8 anëtarët e KED pas refuzimit të Metës

Kuvendi ka hedhur shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Shorti u hodh nga Kuvendi pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta për të mos e hedhur për shkak të vakumit ligjor. Shorti ka nxjerrë 8 fitues duke lënë një vend vakant nga Prokuroria e Apelit,

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama