Aktualitet

Gjithsej 16 lajme të mbledhura për datën 14 dhjetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Bora zbardh disa zona, nuk ka probleme në Rrugën e Kombit
  • 2018-12-14

Bora zbardh disa zona, nuk ka probleme në Rrugën e Kombit

Reshjet e borës kanë përfshirë disa zona në veri- të vendit. Bora ka arritur trashësinë 8 cm, duke zbardhur qytetin e Kukësit dhe fshatrat. Në rrugët rurale ka vështirësi në qarkullim dhe  nevojiten zinxhirë për lëvizjen e mjeteve. Ndërkohë në Rrugën e Kombit lëvizja kryhet pa

Përfshihet nga flakët një godinë 4-katëshe në Korçë
  • 2018-12-14

Përfshihet nga flakët një godinë 4-katëshe në Korçë

Një zjarr ka rënë gjatë natës në një godinë 4-katëshe në Korçë. Mësohet se ngjarja ndodhi rreth orës 23:13, në lagjen nr. 12, rruga Vasil Ternova. Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë shërbimet e policisë dhe zjarrfikësja për të bërë të mundur shuarjen e zjarrit. Nuk rapo

Vettingu në politikë, Venecia miraton opinionin për Shqipërinë
  • 2018-12-14

Vettingu në politikë, Venecia miraton opinionin për Shqipërinë

Komisioni i Venecias, ka dalë me vendim, duke miratuar opinionin përfundimtar për vetingun në politikën shqiptare. Mësohet se pjesë e saj janë edhe amendimet e bëra nga Partia Drmokratke. Në opinionin për Shqipërinë, Komisioni i Venecias ka bërë ndryshimet përkatëse. Në ndryshimet

Plagoset me thikë 27-vjeçari në Burrel, policia arreston një të dyshuar
  • 2018-12-14

Plagoset me thikë 27-vjeçari në Burrel, policia arreston një të dyshuar

Në plagosje me thikë ka ndodhur në qytetin e Burrelit, policia arreston autorin e dyshuar të krimit. Burimet bëjnë me dije se në pranga ka rënë shtetasi E.K., pasi në vendin e quajtur Kryqëzimi i Koliqit ka plagosur me thikë për motive të dobëta 28-vjeçarin M.I. Sipas policisë, i d

Sekuestrohet 500 gram heroinë në Korçë, arrestohen shpërndarësit
  • 2018-12-14

Sekuestrohet 500 gram heroinë në Korçë, arrestohen shpërndarësit

Dy persona janë arrestuar nga Policia e Korçës për shpërndarje të  lëndëve narkotike teksa është sekuestruar rreth gjysmë kg heroinë. Në pranga kanë rënë shtetasit M. Xh, 34 vjeç, i dënuar më parë për vjedhje dhe  L.M, 36 vjeç,i dënuar më parë për grabitje, të dy banues

No Pic available
  • 2018-12-14

Lleshaj: Ska më postblloqe të policisë së qarkullimit më akset rrugore

Përmes një shkrese drejtuar Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj kërkon ndalimin e praktikës së ashtuquajtur postoblloqe policore në akset e vendit, si dhe heqjen e praktikës së dublimit të semaforëve me punonjës policie, në kryq

Ngritja e KLP dhe KLGJ, kreu i Gjykatës Europiane: Reforma në rrugën e duhur!
  • 2018-12-14

Ngritja e KLP dhe KLGJ, kreu i Gjykatës Europiane: Reforma në rrugën e duhur!

Presidenti i Gjykatës Europiane të Drejtësisë Koen Lenaerts viziton Shqipërinë në një moment ku gati është fundi i procesit të Reformës në Drejtësi. Përveç takimit në një seminar më të zgjeruar me gjyqtarë e njerëz të drejtësisë, ndalesën e parë ai e pati në Universitetin

Kalendari