Aktualitet

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 11 janar 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Dëborë dhe akull, rrugët ku duhet të përdoren zinxhirë (Foto)
  • 2019-01-11

Dëborë dhe akull, rrugët ku duhet të përdoren zinxhirë (Foto)

Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion lidhur me situatën në vend si pasojë e motit të keq dhe reshjeve të dëborës. Në rajonin jugor Gjirokastër, gjatë natës ka pasur reshje shiu. Situata në akset e këtij Qarku është përmirësuar ndjeshëm. Qarkullimi kryhet normalisht. Të gjith

Viktima e dytë nga moti i keq, vdes elektriçisti që rregullonte defektin (EMRI)
  • 2019-01-11

Viktima e dytë nga moti i keq, vdes elektriçisti që rregullonte defektin (EMRI)

Tonin Loci nga Shkodra ishte viktima e parë e motit të keq që mbërtheu Shqipërinë për rreth një javë, pasi u u zu poshtë nga streha e karburantit ku punonte, që u shemb nga pesha e dëborës. Por pas 53-vjeçarit, moti i ashpër ka shkaktuar edhe një tjetër viktimë, këtë herë në Pe

Ekonomiku në shtetrrethim, polici grushton studentin: Pederast! (VIDEO)
  • 2019-01-11

Ekonomiku në shtetrrethim, polici grushton studentin: Pederast! (VIDEO)

Fakulteti i Ekonomisë në Tiranë është vendosur në shtetrrethim këtë të premte, me mbi 10 automjete (patrulla) të Policisë së Shtetit që janë stacionuar jashtë dyerve të godinës dhe dhjetëra efektivë që kanë hyrë tashmë brenda. Në një video të postuar në Facebook nga studen

Tensione te Ekonomiku mes studentëve dhe policisë: Na kanë goditur (Video)
  • 2019-01-11

Tensione te Ekonomiku mes studentëve dhe policisë: Na kanë goditur (Video)

Studentët e Fakultetit të Ekonomikut janë ngujuar brenda ambienteve të Universitetit dhe kërkojnë plotësimin e kërkesave të tyre. Raportohet se policia ka ndërhyrë për ti nxjerrë jashtë me forcë, por ka hasur në rezistencën e studentëve. Ata janë përplasur fizikisht me forcat e

Vjedhja në bazën ushtarake, FA: Ndjekje penale për 5 persona
  • 2019-01-11

Vjedhja në bazën ushtarake, FA: Ndjekje penale për 5 persona

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura ka dënuar vjedhjen e ndodhur në bazën ushtarake të Pashalimanit. Në një deklaratë për mediat, FA thotë se kjo është një ngjarje e shëmtuar. “Që prej momentit të parë, Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura, përmes të

Arrestohet në banesë shqiptari, policia gjen prova interesante
  • 2019-01-11

Arrestohet në banesë shqiptari, policia gjen prova interesante

Një shqiptar 41 vjec është arrestuar në Pescara të Italisë nga policia për prodhim dhe shitje drogë. Në momentet e arrestimit, shtetasi  K.A., 41 vjeç, me pasaportë shqiptare, por shumë kohë rezident në Itali, është jnë person i njohur nga drejtësia italiane për shkak të të kal

Arrestohet në Zvicër shqiptari i kërkuar në Itali për.
  • 2019-01-11

Arrestohet në Zvicër shqiptari i kërkuar në Itali për.

Nga: Silvana Muça Një i arratisur 26 vjeçar u arrestua në Zvicër në sajë të një urdhër-arresti evropian të lëshuar nga Prokurori Publik i Piacenzës.  Shqiptari,  i njohur tashmë nga drejtësia, iu arratis policisë tetorin e kaluar gjatë një operacioni blic, të njësisë hetimore

Kalendari