Aktualitet

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 12 janar 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Bora, disa fshatra të bllokuar dhe pa energji elektrike
  • 2019-01-12

Bora, disa fshatra të bllokuar dhe pa energji elektrike

Disa fshatra në zonën e Dibrës raportohet se janë prej 10 ditësh të bllokuar nga bora, ndërsa rrugët janë të bllokuara. Ndërkohë, probleme paraqiten edhe në qarkun e Elbasanit. Përveç rrugëve të bllokuara, një pjesë e zonave të thella po vuajnë edhe mungesën e energjisë. Qarku

No Pic available
  • 2019-01-12

Fluks në aplikimin për kartat e ID, zyrat të hapura edhe të shtunën në Tiranë

Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile, për shkak të fluksit të aplikimeve për karta ID, ka urdhëruar hapjen e gjithë zyrave të aplikimit për Tiranën edhe ditën e shtunë, datë 12 Janar 2019. Hapja e zyrave edhe në fundjavë, është një mundësi më shumë për gjithë të punësu

Sekuestrohen 2 çanta me drogë në Gjirokastër, arrestohen 2 persona
  • 2019-01-12

Sekuestrohen 2 çanta me drogë në Gjirokastër, arrestohen 2 persona

Dy çanta me lëndë narkotike kanabis janë sekuestruar në afërsi të vijës së gjelbër pranë Postës së vjetër të Mullirit pranë Kakavijës. Policia ka vënë në pranga 2 persona, Armando Armaçi 30 vjeç nga Kuçova, banues në Ksamil dhe Theodhori Lici nga fshati Grapsh, Dropull, 30 v

Aksident i rëndë në Durrës, makina përplas për vdekje 2 këmbësore
  • 2019-01-12

Aksident i rëndë në Durrës, makina përplas për vdekje 2 këmbësore

Një aksident i rëndë është shënuar në Durrës, ku makina ka përplasur për vdekje dy këmbësore. Ngjarja ka ndodhur në Durrës, në rrugën e ish-Kënetës. Dy gra janë viktimat e aksidentit tragjik të ndodhur pasditen e sotme në Durrës: Bukurie Cufaj 56 vjeçe dhe Sabije Cufaj 38

No Pic available
  • 2019-01-12

Korçë, gjendet i vdekur një 65-vjeçar

Një 65-vjeçar nga Korça është gjetur i pajetë në rrugë. Sipas policisë, viktima është identifikuar me iniciale V.M dhe mësohet se ka humbur jetë duke shkuar në punë. Në trupin e 65-vjeçarit nuk janë konstatuar shenja dhunë. Shkak i vdekjes është ataku kardiak që dyshohet të j

No Pic available
  • 2019-01-12

Moti i keq, ARRSH: Ja rrugët ku kalohet vetëm me zinxhirë

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se nuk ka asnjë aks të bllokuar nga dëbora dhe ngricat, ndërsa rekomandon përdorimin e zinxhirëve në disa akse me probleme. Situata e plotë sipas ARRSH-së Në Rajonin Jugor Gjirokastër: Që në orët e para të mëngjesit është punuar dhe vazhdon të p

Policia e Shtetit hap dyert për studentët me mesatare mbi 8
  • 2019-01-12

Policia e Shtetit hap dyert për studentët me mesatare mbi 8

Më shumë se 100 studentë, që kanë mbaruar me rezultate të larta, do të kenë mundësi të bëhen pjesë e Policisë së Shtetit, në disa sektorë ku mungojnë specialistët. Me hyrjen në fuqi të ndryshimeve ligjore, pas pak ditësh në Akademinë e Sigurisë do të kenë mundësi të apli

Kalendari