Aktualitet

Gjithsej 18 lajme të mbledhura për datën 13 janar 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2019-01-13

Borën e pasojnë ngricat, ARRSH paraqet gjendjen e rrugëve: Kujdes në

Reshjet e bores në zonat malore dhe ngricat janë ulur këmbëkryq pothuajse në të gjitha territorin e Shqipërisë dhe nga moti i keq janë hasur problematika në qarkullimin e mjeteve në disa akse rrugore. Shtabet e emergjencave civile janë ngritur në disa prefektura, ndërsa ARRSH nëpërmj

No Pic available
  • 2019-01-13

Zjarr në markatën e Durrësit, digjet kabina që e furnizon me energji

Markata e Durrësit në orët e para të mëngjesit të kësaj të diele është përfshirë nga flakët. Dyshohet se zjarri është shkaktuar nga një shkëndijë në kabinën elektrike që furnizon markatën me energji, e cila ndodhet brenda tregut të fruta perimeve dhe është djegur plotësisht

Tjetër grabitje, dy persona me maska e armë i rrëmbejnë Benz-in kuksianit në Krujë
  • 2019-01-13

Tjetër grabitje, dy persona me maska e armë i rrëmbejnë Benz-in kuksianit në Krujë

Një automjet tip Benz është grabitur në Krujë. Mësohet se makina është grabitur nën kërcënimin e armës. Disa persona të armatosur i kanë dalë përpara drejtuesit të mjetit në Thumanë. Dyshohet se mjeti mund të jetë grabitur për të kryer ndonjë krim tjetër. 12 janar 2019 (g

Skandali në Pashaliman, ja armët që u vodhën në bazën ushtarake
  • 2019-01-13

Skandali në Pashaliman, ja armët që u vodhën në bazën ushtarake

Duket se është më e madhe në sasi lista e armëve të vjedhura në bazën ushtarake të Pashalimanit dy ditë më pare, duke shkaktuar kështu një skandal tek autoritetet e Forcave të Armatosura. Burime ushtarake bëjnë të ditura se bëhet fjalë për një arsenal të vërtetë armësh, nga

Terror në Durrës, maskat grabisin dhe lidhin familjen e biznesmenit
  • 2019-01-13

Terror në Durrës, maskat grabisin dhe lidhin familjen e biznesmenit

Një grabitje me dhunë është regjistruar mbrëmjen e sotme në banesën e një biznesmeni transporti në Shkozet të Durrësit. Paraprakisht deklarohet se tre persona të armatosur e të maskuar, pasi kanë ndjekur lëvizjet e një biznesmeni që ka aktivitet në fushën e transportit, i kanë z

No Pic available
  • 2019-01-13

Maqedonia e Veriut trondit qeverinë Tsipras, dorëhiqet ministri i Mbrojtjes

Kuvendi i Maqedonisë me 81 vota pro miratoi dje ndryshimin e Kushtetutës për ti hapur rrugë zbatimit të marrëveshjes së Prespës, duke zgjidhur krizën 27-vjeçare me Greqinë, pasi zgjidhet automatikisht çështja e emrit, me fqinjin tonë lindor që do të quhet Republika e Maqedonisë së

No Pic available
  • 2019-01-13

Akull në rrugë, mjeti me dy punonjës të Bashkisë Librazhd bie në humnerë

Një incident i rëndë ka ndodhur në zonën e Librazhdit, e cila është një nga më të goditurat prej motit të keq me reshje bore dhe ngrica, që ka mbërthyer vendin prej më shumë se një jave. Mësohet se një makinë me të cilën dy punonjës të Bashkisë së Librazhdit po shoqëronin n

Kalendari