Aktualitet

Gjithsej 17 lajme të mbledhura për datën 11 shkurt 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Kush e zhvillon trafikun e armëve në Shqipëri, kufijtë nga hyjnë dhe dalin
  • 2019-02-11

Kush e zhvillon trafikun e armëve në Shqipëri, kufijtë nga hyjnë dhe dalin

Trafiku i armëve është një fenomen ende prezent që në një strategji të fundit 5 vjeçare që synon kontrollin mbi armët i është kushtuar një hapësirë më vete. Të dhënat e bëra publike nga Ministria e Brendshme brenda Strategjisë për Kontrollin e Armëve të Vogla, të Lehta, Mun

Tragjike në Greqi, gjendet i vdekur një 12-vjeçar shqiptar
  • 2019-02-11

Tragjike në Greqi, gjendet i vdekur një 12-vjeçar shqiptar

Një i mitur shqiptar është gjetur i vdekur në Rodos të Greqisë. Sipas mediave greke, 12-vjeçari u transportua me urgjencë në spitalin e qytetit, por mjekët konstatuan se kishte ndërruar jetë. Hetimet kanë nisur nga Autoriteti Qendror i Portit të Rodosit dhe policia për të zbardhur s

Ulja e dënimit për Dritan Dajtin, si votuan 5 gjyqtarët
  • 2019-02-11

Ulja e dënimit për Dritan Dajtin, si votuan 5 gjyqtarët

Pak ditë pas vendimit të Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për heqjen e dënimit me burgim të përjetshëm për Dritan Dajtin, zbulohen edhe vendimet pro dhe kundër të gjyqtarëve. Trupa gjykuese që dha vendimin përbëhej nga Fuat Vjerdha, që është edhe kryetar i Gjykatës së A

No Pic available
  • 2019-02-11

Përplasen 3 automjete, 2 të plagosur

Në Unazë e qytetit te Kryqëzimi i Kinezve, Elbasan, janë përplasur 3 mjete. Si  pasojë e aksidentit janë dëmtuar 2 pasagjer të cilët janë transportuar në Spitalin e Elbasanit, jashtë rrezikut për jetën.  Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të

Tre herë amnisti për armët, ja sa u dorëzuan
  • 2019-02-11

Tre herë amnisti për armët, ja sa u dorëzuan

Ministria e Brendshme nënvizon se përgjatë viteve të ndryshme është ndërmarrë një amnisti për dorëzimin vullnetar të armëve. Pas vitit 97 kur një pjesë e mirë e armatimit ra në duar të popullatës së gjerë amnistia e parë u bë në gusht 1998-gusht 2002 kur u harrua edhe një l

Zjarr në banesë, dëmtohet 80-vjeçarja (Foto)
  • 2019-02-11

Zjarr në banesë, dëmtohet 80-vjeçarja (Foto)

Një banesë është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen Nr 1, Durrës. Policia raporton se rreth orës 08:45 ka rënë zjarr në katin e katërt të një pallati, në banesën e shtetases F.C., 80 vjeçe. E moshuara ka pësuar dëmtime të lehta dhe ndodhet në spital nën kujdes

Roja vret veten në vendin e punës, policia: Kjo është pista që po hetojmë
  • 2019-02-11

Roja vret veten në vendin e punës, policia: Kjo është pista që po hetojmë

Një 56-vjeçar i ka dhënë fund jetës së tij duke u varur. Ngjarja ka ndodhur në Vorë, në ambientin e firmës ku ai punonte si roje. Nuk dihet koha se kur 56-vjeçari i ka dhënë fund jetës, por ai është gjetur pa shenja jete nga koleget e tij rreth orës 08:10 minuta. Këta të fundit ka

Kalendari