Aktualitet

Gjithsej 19 lajme të mbledhura për datën 12 shkurt 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Mbushi makinën me 77 kg drogë në kufirin me Shqipërinë, kapet 48-vjeçari grek
  • 2019-02-12

Mbushi makinën me 77 kg drogë në kufirin me Shqipërinë, kapet 48-vjeçari grek

Një shtetas grek që drejtonte një automjet të mbushur me lëndë narkotike është ndaluar në aksin Kozani-Janinë. Mësohet se 48-vjeçari grek kishte marrë 77 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Brenda automjetit të tij u gjetën dhe sekuestruan 12 pako me marijuanë, 1 pistoletë Bro

No Pic available
  • 2019-02-12

44-vjeçari që vrau gruan praktikant i fesë islame, prej 21 vitesh punonte në Gardë (Detaje)

Zbulohen të tjera detaje nga ngjarja e rëndë që tronditi Tiranën në orët e para të mëngjesit të sotëm. Mësohet se gardisti e ka qëlluar tre herë me armën e shërbimit gruan duke e lënë të vdekur në vend. Kanë qenë fqinjët që kanë lajmëruar policinë pasi dëgjuan të shtën

No Pic available
  • 2019-02-12

Aksident në Lezhë, plagoset rëndë një grua

Foto ilustruese Një aksidenti ka ndodhur mëngjesin e sotëm, rreth orës 06:00 në aksin Lezhë-Laç, pranë kryqëzimit të Ishull Shëngjinit. Raportohet se një furgon është përplasur me një mjet tjetër tip Renault dhe për pasojë ka mbetur e plagosur drejtuesja e mjetit tip Renault . Sip

Krimi në Tiranë, ja kush është gardisti që vrau gruan (Foto)
  • 2019-02-12

Krimi në Tiranë, ja kush është gardisti që vrau gruan (Foto)

Një tjetër grua ka humbur jetën, e vrarë tragjikisht nga bashkëshorti i saj. Mësohet se viktimë ka mbetur Ervilma Seferaj 36 vjeçe. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 06:00 të mëngjesit në banesën e tyre në Allias. Pas ngjarjes, 44-vjeçari Alket Arapaj është arrestuar menjëherë nga sh

Krim i rëndë në familje, gardisti vret gruan me armën e shërbimit
  • 2019-02-12

Krim i rëndë në familje, gardisti vret gruan me armën e shërbimit

Shënohet një tjetër krim në familje. Një punonjës i Gardës së Republikës ka vrarë gruan me armë e shërbimit. Autori është Alket Arapi 44-vjeç, ndërsa viktima është 36 vjeçe. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në banesën e çiftit në Allias, ndërsa punonjësi i gardës Alk

No Pic available
  • 2019-02-12

Gazetarja: Gjyqtarë e prokurorë që i dogji vettingu kurohen për depresion

Në debatin që u zhvillua në emisionin Open, analistë e gazetarë ju përgjigjën pyetjes se përse nuk ka kandidatura për SPAK, duke thënë se është hedhur në erë besimi te reforma në drejtësi pasi vettingu ka treguar kapje nga politika që në nisje të procesit. Sipas Enton Abilekajt,

Dëborë dhe akull, ARRSH ja situata e rrugëve në vend
  • 2019-02-12

Dëborë dhe akull, ARRSH ja situata e rrugëve në vend

Për shkak të motit të ftohtë dhe dëborës, janë shënuar vështirësi në disa segmente rrugore. Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion lidhur me situatën ën vend duke thënë se gjatë natës ka pasur reshje shiu dhe dëbore. Të gjithë kontraktorët janë në gatishmëri dhe po punojn

Kalendari