Aktualitet

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 19 shkurt 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Intoksikohen nga gazi, rëndë 3 anëtarët e një familjeje
  • 2019-02-19

Intoksikohen nga gazi, rëndë 3 anëtarët e një familjeje

Tre anëtarë të një familje ndodhen në gjendje të rëndë në spitalin e Elbasanit, si pasojë e asfiksimit nga gazi me të cilin po ngroheshin. Gjatë natës mes të hënës dhe të martës, më konkretisht rreth orës 00.30, janë paraqitur në spitalin e Elbasanit, si pasojë e asfiksimit me

Atentati në Vlorë/ Dy fise dhe 7 të vrarë për sherrin e basteve, ja historia
  • 2019-02-19

Atentati në Vlorë/ Dy fise dhe 7 të vrarë për sherrin e basteve, ja historia

Një sherr në sallën e kumarit ka shkaktuar 7 vitima dhe 7 të plagosur. Konflikti i nisur mes dy fiseve në Vlorë, një ditë më parë iu mori jetën edhe dy personave. Por, zanafilla e përplasjeve të dhunshme me armë nis më 7 prill të vitit 2015, në lagjen Çole. Një grup të rinjsh, gj

Të qëllohet policia me armë, arrestohet protestuesi i Astirit
  • 2019-02-19

Të qëllohet policia me armë, arrestohet protestuesi i Astirit

Policia e Tiranës ka shoqëruar në Komisariatin numër 6 një nga protestuesit tek zona e Astirit, banesat e të cilëve preken nga projekti i Unazës së Re. Efektivët e komisariatit numër 6 kanë shoqëruar shtetasin Lutfi Kastrati, pasi ka bërë thirrje në protestë që të goditen me armë

Nuk ndalet 80-vjeçari që protestoi mbi skelën e kryeministrisë: Do vazhdoj derisa të vdes
  • 2019-02-19

Nuk ndalet 80-vjeçari që protestoi mbi skelën e kryeministrisë: Do vazhdoj derisa të vdes

Pas protestës së opozitës, mes personave të ndaluar nga policia ishte edhe një 80-vjeçar. Ai qëndroi për pak orë në paraburgimin e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë, por kjo nuk e ka trembur aspak të moshuarin. 80-vjeçari, Ndue Fuga, u mor nga banesa e tij në Fishtë të Lezh

Dosja e plotë e zinxhirit të 7 vrasjeve e të ashtuquajturës Masakra e Çoles
  • 2019-02-19

Dosja e plotë e zinxhirit të 7 vrasjeve e të ashtuquajturës Masakra e Çoles

Gazeta Shqip po i rikthehet edhe një herë masakrës së Çoles, e cila nisi  më 7 Prill 2015, ku mbetën të vrarë 3 persona dhe u plagos një i katërt. Më herët ne kemi  publikuar dosjen e plotë të kësaj ngjarjeje që solli zinxhirin e ekzekutimeve si pasojë e një sherri banal. Pwr vr

Municione dhe drogë në makinë, arrestohet poseduesi
  • 2019-02-19

Municione dhe drogë në makinë, arrestohet poseduesi

Finalizohet operacioni “Qafë Driza”,  sekuestrohen lëndë narkotike dhe municione, në pranga poseduesi i tyre. Mbi  bazën e një informacioni të marrë nga qytetarët, Policia e Elbasanit arrestoi në flagrancë shtetasin L.M. Shërbimet e Policisë gjatë kontrollit të ushtruar

Mbyti me duar gruan e pronarit, Prokuroria: Kërkojmë burg për jetë për vrasësin
  • 2019-02-19

Mbyti me duar gruan e pronarit, Prokuroria: Kërkojmë burg për jetë për vrasësin

Vrau gruan e pronarit në tualetin e mobilierisë, Prokuroria kërkon burgim të përjetshëm për shtetasin Fatjon Karmeshtna.  Ngjarja ka ndodhur në prill të 2016, në  Melgushë të Shkodrës. Suela Sula 45 vjeçe, u gjet e vdekur në tualetin e mobilieri Europa, që rezulton të jetë nën

Kalendari