Aktualitet

Gjithsej 15 lajme të mbledhura për datën 15 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2019-03-15

Të shtëna me armë në Tiranë, plagoset në këmbë 26-vjeçari

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur te Komuna e Parisit në Tiranë, mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:50, ndërsa raportohet se një person ka mbetur i plagosur. Ai është E.K, 26 vjeç. Policia thekson se ngjarja ka ndodhur në rrethana ende të paqarta. 26 vjeçari është

Policja e shtëpisë te Petro Nini: Si më kërcënoi përmbaruesi!
  • 2019-03-15

Policja e shtëpisë te Petro Nini: Si më kërcënoi përmbaruesi!

Blerta Dervishi, një nga banoret e shtëpisë që është në konflikt me pronarin Aleksandër Gavoçin dhe që u përball me kolegët e saj pak ditë më parë për të dalë nga shtëpia, ka treguar se është kërcënuar nga një prej përmbaruesve se do të hiqej nga puna: Përmbaruesi Lefter C

Tragjedia/ 11 vite nga shpërthimi i Gërdecit, drejtësia nuk u vendos kurrë
  • 2019-03-15

Tragjedia/ 11 vite nga shpërthimi i Gërdecit, drejtësia nuk u vendos kurrë

Më 15 mars 2008, rreth orës 11.00 të paradites kryeqyteti dhe zonat përreth u tronditën nga një shpërthim i madh. Askush në fillim nuk e kuptoi se çfarë po ndodhte teksa filluan të duken re tymi në Gërdec, aty ku ishte dhe fabrika e demontimit të armëve. Kishte ndodhur një nga tragje

Çështja Shullazi/ Dështon seanca e 5-të, Gjykata e Apelit vendos të gjobisë
  • 2019-03-15

Çështja Shullazi/ Dështon seanca e 5-të, Gjykata e Apelit vendos të gjobisë

Ka dështuar sërish seanca gjyqësore në Gjykatën e Apelit për Emiljano Shullazin dhe 4 të pandehurit e tjerë. Edhe këtë herë, shkak është bërë mbrojtja, ndërsa Gjykata ka vendosur të gjobisë avokaten e vendosur për të mbrojtur të pandehurit dhe të referojë rastin në Dhomën e

Kush ishte i riu që ju bë pritë dje te stadiumi Dinamo? (EMRI & FOTO)
  • 2019-03-15

Kush ishte i riu që ju bë pritë dje te stadiumi Dinamo? (EMRI & FOTO)

Një 26-vjeçar u qëllua me armë rreth orës 21:50 të mbrëmjes së djeshme në rrugën Gjik Kuqali, zona e ish-stadiumit Dinamo. Djali i plagosur mori një plumb në këmbë dhe për fat të mirë ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ai është identifikuar si Enea Keqa. Por çfarë fshihet pas

Dy makina përplasen në Lezhë, plagosen dy të rinj
  • 2019-03-15

Dy makina përplasen në Lezhë, plagosen dy të rinj

Dy persona kanë mbetur të plagosur në një aksident të ndodhur në autostradën Lezhë- Mamurras, pranë fshatit Gjorm. “Mjeti me drejtues shtetasin A.L.30 vjeç, banues në Tiranë është përplasur  me mjetin me drejtues shtetasin A.L. 48 vjeç, banues në Tiranë.  Për pasojë ësht

PD kërkon 48 orë leje për protestën, policia: Të mbarojë brenda 16 Marsit
  • 2019-03-15

PD kërkon 48 orë leje për protestën, policia: Të mbarojë brenda 16 Marsit

Vijon përplasja mes policisë dhe PD-së për lejet e protestave. Mësohet se edhe këtë herë, policia ka refuzuar kërkesën për leje 48-orëshe. Për protestën e nesërme policia ka kërkuar që të përfundojë brenda datës 16 mars. Ndërkohë janë marrë masat për mbarëvajtjen e tubimit

Kalendari