Aktualitet

Gjithsej 20 lajme të mbledhura për datën 16 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Tragjedi, 4 të rinj shqiptarë humbin jetën në Gjermani
  • 2019-03-16

Tragjedi, 4 të rinj shqiptarë humbin jetën në Gjermani

Një ngjarje e rëndë mësohet të ketë ndodhur në Gjermani, ku 4 të rinj shqiptarë të moshave 23-24 vjeç kanë humbur jetën gjatë punës. Dyshohet se shkak është bërë këputja e vinçit i cili ka rënë mbi një mur, i cili ka zënë poshtë të rinjtë shqiptarë. Të shumtë janë t

FOTOLAJM/ Protestuesit e opozitës nuk harrojnë Ujkun e Cërrikut
  • 2019-03-16

FOTOLAJM/ Protestuesit e opozitës nuk harrojnë Ujkun e Cërrikut

Një tjetër pankartë pikante është shfaqur në protestën e opozitës. Duket se miqtë nga PD dhe LSI nuk e kanë harruar Ujkun e Cërrikut, i cili ka mbetur në burg pas arrestimit për dhunë në protestën e 16 shkurtit. Lironi Ujkun, shkruhet në një prej pankartave të shpalosura para Krye

Protesta/ Jelekverdhët e Astirit marshojnë drejt Kryeministrisë (VIDEO)
  • 2019-03-16

Protesta/ Jelekverdhët e Astirit marshojnë drejt Kryeministrisë (VIDEO)

#td_uid_1_5c8cdab33ca9e .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/astiri11-1024x768-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #t

Çfarë po ndodh?! Në Kryeministri nuk ka police femra!
  • 2019-03-16

Çfarë po ndodh?! Në Kryeministri nuk ka police femra!

Ndryshe nga protestat e kaluara në kordonin e parë para Kryeministrisë, nuk ka police femra. Këtë herë për mbarëvajtjen e protestës në rreshtin e parë të betejës, janë pozicionuar efektivë meshkuj, teksa ato femra janë pozicionuar në pozicione më pak problematike. Bëhet fjalë pë

FOTOLAJM/ Protestuesit poshtë zyrës, Rama nxjerr arsenalin e rëndë
  • 2019-03-16

FOTOLAJM/ Protestuesit poshtë zyrës, Rama nxjerr arsenalin e rëndë

Qindra qytetarë janë grumbulluar në bulevardin Dëshmorët e Kombit në pritje të nisjes së protestës së opozitës, ndërsa mijëra të tjerë sipas Partisë Demokratike janë duke zbarkuar në Tiranë. Ndërkohë, Policia e Shtetit ka marrë një sërë masash për mbarëvajtjen e tubimit t

Mbërrijnë në Gjykatën e Shkodrës të arrestuarit e operacionit Maranaj
  • 2019-03-16

Mbërrijnë në Gjykatën e Shkodrës të arrestuarit e operacionit Maranaj

Ata u arrestuan nga policia me dyshimin se ushtronin veprimtari të paligjshme të dhënies së parave hua dhe njiheshin ndryshe edhe si banda e fajdeve. Ata akuzohen për veprat penale të Pastrimit të Produkteve të Veprës penale, Ushtrim aktiviteti financiar të palicensuar, Shpërdorim detyre,

Kryeministria blindohet me policë, zbardhet plani i masave (Foto)
  • 2019-03-16

Kryeministria blindohet me policë, zbardhet plani i masave (Foto)

Mbi 1000 efektivë policie janë angazhuar gjatë ditës së sotme, për të garantuar mbarëvajtjen e protestës së opozitës së bashkuar. Precedenti i 16 shkurtit, kur protesta degjeneroi në akte dhune, por edhe raportimet në ditët e mëparshme, se elementë kriminalë mund të përfshihen

Kalendari