Aktualitet

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 18 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Denoncimet rikthejnë hetimin ndaj kryegjyqtares së Lezhës
  • 2019-03-18

Denoncimet rikthejnë hetimin ndaj kryegjyqtares së Lezhës

Nga një seancë gjatë procesit të Vettingut Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka rihapur hetimet për Kryetaren e Gjykatës së Lezhës, Ornela Naqellari. Seanca e radhës për Niqellarin do të mbahet ditën enjten, ora 9:30. Drejtuesja e Gjykatës së Lezhës, Ornela Naqellari, doli në gjyka

ONM me gjetje të re për Rovena Gashin, të enjten seancë në KPA
  • 2019-03-18

ONM me gjetje të re për Rovena Gashin, të enjten seancë në KPA

Kolegji i Posaçëm i Apelimit do të zhvillojë të enjten seancën gjyqësore për ankimin e Rovena e Gashit për shkarkimin e saj si prokurore nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Seanca do të zhvillohet në orën 10:00 në ambientet e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. Por çfarë e shtyu

Alo policia, spiunët zbulojnë 45-vjeçarin me drogë e arsenal armësh (VIDEO)
  • 2019-03-18

Alo policia, spiunët zbulojnë 45-vjeçarin me drogë e arsenal armësh (VIDEO)

Një operacion antidrogë i zhvilluar nga Policia e Shkodrës ka çuar pas hekurave një 45-vjeçar, të cilit i janë gjetur në banesë disa kg kanabis dhe një arsenal i vërtetë luftarak. Është kapur dhe arrestuar në flagrancë shtetasi K.Gj., 45 vjeç, nga fshatin Kir. Arrestimi u bë mbi b

No Pic available
  • 2019-03-18

Përzgjedhja e prokurorëve të SPAK, nën monitorimin e SHBA-BE

Top Channel siguroi draftin, në bazë të të cilit anëtarët e Këshillit të Lartë të Prokurorisë mendojnë të pikëzojnë dhe vlerësojnë 27 kandidatët për Prokurorinë kundër Krimit të organizuar dhe Korrupsionit, thënë ndryshë SPAK. Në këtë projekt-rregullore diskutohet gjithas

Gjenerali italian: Mafia pulieze rrezikon të investojë në Shqipëri
  • 2019-03-18

Gjenerali italian: Mafia pulieze rrezikon të investojë në Shqipëri

Kreu i Repartit të Parë në Drejtorinë e Përgjithshme të Antimafias Italiane, Gjenerali Antonio Basilicata ka paralajmëruar Shqipërinë se mund të preket nga mafia pulieze. Në një intervistë eksluzive për televizionin Ora, dhënë gazetares Alba Kepi, Basilicata tha se bashkëpunimi i gr

Pranohet kërkesa e Izet Haxhisë, dosja Hajdari do rigjykohet
  • 2019-03-18

Pranohet kërkesa e Izet Haxhisë, dosja Hajdari do rigjykohet

Gjykata e Apelit Tiranë, ka pranuar kërkesën e Izet Haxhisë, për të hapur dosjen Hajdari, gjatë gjykimeve të së cilës ai është shpallur fajtor. Ky vendim u mor nën argumentin, se Haxhisë i është mohuar e drejta për tu mbrojtur dhe për këtë arsye, dosja duhet kthyer për rigjykim

Kërcënon me jetë gruan dhe mjeken, në pranga shqiptari
  • 2019-03-18

Kërcënon me jetë gruan dhe mjeken, në pranga shqiptari

Një shqiptar është arrestuar sepse ka kërcënuar me jetë gruan dhe mjeken në Brindizi të Italisë. 53-vjeçari ka shkuar mbrëmjen e djeshme në klinikën mjekësore dhe është konfliktuar me gruan e tij, e cila kishte shkuar aty së bashku me vajzën pasi kishte patur një krizë paniku pë

Kalendari