Aktualitet

Gjithsej 18 lajme të mbledhura për datën 20 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Na helmove me gaz, Lleshaj u përgjigjet akuzave: 3 fatkeqë, jo studentë
  • 2019-03-20

Na helmove me gaz, Lleshaj u përgjigjet akuzave: 3 fatkeqë, jo studentë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar sot në lidhje me incidentin e djeshëm në Universitetin Aleksandër Mosiu, Durrës, ku disa studentë e akuzuan atë se i ka helmuar me gaz dhe nuk ka të drejtë të shkoje gjëkundi, pasi përfaqëson një qeveri ilegjitime. Nëpërmjet një posti

Shpërndanin drogë, katër të arrestuar. Zbulohet harta e aktivitetit kriminal
  • 2019-03-20

Shpërndanin drogë, katër të arrestuar. Zbulohet harta e aktivitetit kriminal

Katër persona kanë rënë në prangat e policisë pasi u kapën me heroinë dhe kanabis në Tiranë. Të arrestuarit shpërndanin lëndë narkotike në kryeqytet.  Gjatë operacionit të koduar Qelqi policia sekuestroi 1 kilogramë e 251 gramë lëndë e dyshuar narkotike kanabis sativa, si dhe 1

Italianët josheshin nga shqiptarët dhe më pas binin në një spirale dhune
  • 2019-03-20

Italianët josheshin nga shqiptarët dhe më pas binin në një spirale dhune

Tre të rinj shqiptarë, të gjithë të moshës 20- 24 vjeç, u arrestuan nga policia e Pizës, pas një hetimi të gjatë. Të tre janë përgjegjës për krime të ndryshme si; vjedhje, zhvatje, shitje  droge (marijuanë, hashash, kokainë) dhe armëmbajtje pa leje. Policia e Pizës, të Seksion

No Pic available
  • 2019-03-20

E kërkonte Gjermania, arrestohet në Itali shqiptari

Një shqiptar është vënë në prangat e policisë italiane, për llogari të autoriteteve gjermane. Mediat fqinje raportojnë se një  22-vjeçar shqiptar u arrestua një ditë më parë në “Porta Garibaldo”, Milano. I riu ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, ku

Ekzekutimi i Jurgen Kurtit, gazetarja përplaset me zv/ministrin: Pse svëzhgohej?
  • 2019-03-20

Ekzekutimi i Jurgen Kurtit, gazetarja përplaset me zv/ministrin: Pse svëzhgohej?

Pas vrasjes mafioze të 26-vjeçarit, Jurgen Kurti në zonën e Tiranës së Re, zv.ministri i Brendshëm Besford Llamallari është detyruar ti përgjigjet pyetjes së gazetares së kronikës, Klodiana Lala, se pse i riu nuk ishte mbajtur në vëzhgim si kontingjent kriminal pas vrasjes së babait

U kapën me 81 kg kokainë në Angli, jepet dënimi maksimal për dy shqiptarët
  • 2019-03-20

U kapën me 81 kg kokainë në Angli, jepet dënimi maksimal për dy shqiptarët

Dënohen me burg nga autoritetet britanike dy shqiptarët e arrestuar një vit më parë për trafik Droge. Mediat vendase raportojnë se shtetasit Fitim Prençi 39 vjeç dhe Haxhi Shehu 35 vjeç, u dënuan me nga 10 vite e gjashtë muaj burg secili. Vendimi është dhënë dy ditë më parë pasi t

Aksident në Korçë, makina përplas kalimtaret nënë e bijë
  • 2019-03-20

Aksident në Korçë, makina përplas kalimtaret nënë e bijë

Një aksident ka ndodhur mëngjesin  e sotëm në qytetin e Korçës, ku një makinë ka përplasur nënë e bijë. Aksidenti ka ndodhur pranë shkollës greke në qytet, ndërsa mësohet se nga përplasja kanë mbetur të plagosur nënë e bijë. Nuk dihet ende gjendja e të plagosurave, ndërsa a

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama