Aktualitet

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 22 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Protesta e opozitës/ Arrestime e procedime, mes 29 personave edhe nr.2 i PD
  • 2019-03-22

Protesta e opozitës/ Arrestime e procedime, mes 29 personave edhe nr.2 i PD

Policia e Tiranës nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë ka arrestuar 6 shtetas, për veprime të dhunshme mbi institucionet Kushtetuese, mbi Policinë dhe për shkatërrimin e pronës gjatë zhvillimit të protestës së opozitës nga Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste

Shqiptari, koka e rrjetit të drogës tradhtohet nga telefoni. Ja se çfarë zbuloi policia
  • 2019-03-22

Shqiptari, koka e rrjetit të drogës tradhtohet nga telefoni. Ja se çfarë zbuloi policia

Një shqiptar që merrej me shitjen e drogës arrestohet në Britani pasi tradhtohet nga telefoni . Autoritetet e kanë dënuar 33-vjeçarin Lodvik Guraj me 15 vjet heqeje lirie, pasi u shpall fajtor për shitjen e 40 kg kokainë nëpër rrugët e Londrës. Shqiptari me banim në  Greenford, Londë

Kokainë poshtë pllakës së dushit, 4 shqiptarë në pranga
  • 2019-03-22

Kokainë poshtë pllakës së dushit, 4 shqiptarë në pranga

Dy shqiptarë babë e bir dhe një italian janë arrestuar për drogë në Itali rreth 10 ditë më parë. Policia dyshonte se shqiptarët mbanin në banesë lëndë narkotike dhe armë zjarri. Pas kontrollit policia shoi dyshimet. Arrestimet janë bërë me 13 mars 2019, por mbrëmjen e djeshme ope

Grabitet me armë makina, policia e gjen të shkrumbuar (Emri i pronarit)
  • 2019-03-22

Grabitet me armë makina, policia e gjen të shkrumbuar (Emri i pronarit)

Një automjet tip Benz,  është gjetur i shkrumbuar në Lezhë mbrëmjen e djeshme. Automjeti me targa AA 377 KH u gjet në zonën e Kakarriqit. Ende nuk janë të qarta shkaqet e djegies së mjetit, ndonëse policia shkoi menjëherë në vendin e ngjarjes për nisjen e hetimeve. Paraprakisht dysh

Vrasja në Elbasan/ Kush ishte Ravik Gurra, avokati i kriminelëve?
  • 2019-03-22

Vrasja në Elbasan/ Kush ishte Ravik Gurra, avokati i kriminelëve?

Ravik Gurra, njihet si një prej juristëve që u ka dalë në mbrojtje disa prej personazheve të përfshirë në shumë çështje të rënda kriminale, si Çapjave në Elbasan, apo edhe i Emiljano Shullazit. Por kush është Ravik Gurra? Ai e ka mbaruar fakultetin e drejtësisë në Tiranë, e më

Vrau kunatën dhe e hodhi në ferra, zbulohet video si u kap në hotel vrasësi
  • 2019-03-22

Vrau kunatën dhe e hodhi në ferra, zbulohet video si u kap në hotel vrasësi

Ky është momenti kur Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë futen në një hotel në Peshkopi ku ishte fshehur Dashamir Xhepa dhe e arrestojnë. Xhepa, i cili ishte shpallur në kërkim për vrasjen e kunatës së tij, Lirie Xhepa, në 13 shkurt, pranë kodrave të liqenit të Sharrës u arrestua mes

Një ditë para Kongresit të PS, zjarr te pallati i Fatos Nanos (VIDEO)
  • 2019-03-22

Një ditë para Kongresit të PS, zjarr te pallati i Fatos Nanos (VIDEO)

Zjarri i rënë në kodrat e Selitës pasditen e sotme, nuk ishte i vetmi i regjistruar në Tiranë. Mësohet se pak minuta më parë në zonën e Shallvareve në kryeqytet ka rënë zjarr në një biznes privat, shumë pranë pallatit të ish-kryeministrit Fatos Nano. Incidenti vjen vetëm 24 orë

Kalendari