Aktualitet

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 23 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2019-03-23

Krim në familje, burri mbyt me duar gruan

Një krim i rëndë në familje ka tronditur Gramshin. Një burrë ka mbytur në banesë bashkëshorten e tij. 35-vjeçari me iniciale A.H., banues Grekan, për motive ende të paqarta vrau bashkëshorten 32-vjeçare me iniciale G. H. Ai u arrestua nga uniformat blu në banesë. A.H., rreth 35 vjeç

No Pic available
  • 2019-03-23

Çpo ndodh? Nga menaxheri i VIP-ave te avokati i Shullazit, 4 vrasje në 1 javë

Ravik Gurra ishte personi i katër që është ekzekutuar në atentat mafioz në Shqipëri në një hapësirë kohe prej 1 jave. Avokati i Emiljano Shullazit dhe miku i familjes Çapja u qëllua nga një autor i maskuar në zemër të Elbasanit, duke shënuar një tjetër vrasje që tregon se situa

No Pic available
  • 2019-03-23

Këputi lule për nënën, ja kush është zvicerania që vrau 7-vjeçarin shqiptar (FOTO)

Një ngjarje horror ndodhi sot në Zvicër, ku një 75-vjeçare godit me thikë për vdekje një 7-vjeçar shqiptar. Vogëlushi i quajtur Mërgim është vrarë nga një e moshuar, e cila raportohet se mund të ketë pasur probleme psikike. Vrasëses që shihni në foto do ti bëhet ekzaminimi psiki

Vrasja e avokatit, dëshmia e miqve: Vrasësi ishte gjakftohtë
  • 2019-03-23

Vrasja e avokatit, dëshmia e miqve: Vrasësi ishte gjakftohtë

Menjëherë pas krimit të ndodhur mbrëmjen e djeshme në qendër të Elbasanit, policia ka marrë në pyetje dëshmitarët okularë. Pjesë e personave të marrë në pyetje janë edhe miqtë e avokatit, të cilët në momentin e vrasjes ishin së bashku duke pirë kafen e mbrëmjes. Ata kanë dh

Vrasja e avokatit, ja çfarë bëri ekzekutori përpara krimit
  • 2019-03-23

Vrasja e avokatit, ja çfarë bëri ekzekutori përpara krimit

Të tjera detaje dalin në lidhje me vrasjen e avokatit Ravik Gurra. Viktima ishte duke pirë kafen e mbrëmjes me miqtë pranë një lokali që ndodhet 300 metra larg banesës së tij, në qendër të Elbasanit. Vrasësi i është afruar dhe fillimisht e ka përshëndetur. Të gjithë këtë e ka b

Vrasja e Ravik Gurrës, Dhoma e Avokatëve Elbasan ndërpret për tre ditë shërbimet
  • 2019-03-23

Vrasja e Ravik Gurrës, Dhoma e Avokatëve Elbasan ndërpret për tre ditë shërbimet

Pas ekzekutimit Ravik Gurrës mbrëmjen e së premtes, Dhoma e Avokatisë në Elbasan në shenjë protestë do bllokojë për tre ditë të gjitha çështjet gjyqësore. Dhoma  e Avokatisë mori vendimin për të ndërprerë çdo shërbim avokatie prej ditës së hënë, 25 mars. “Dhoma e Avo

Shqiptarët si në hotel me 5 yje në burgun grek, festë, pije dhe mijëra euro (Video)
  • 2019-03-23

Shqiptarët si në hotel me 5 yje në burgun grek, festë, pije dhe mijëra euro (Video)

Publikimi i një videoje me kohëzgjatje 11 minuta, nga një qeli që thuhet se ndodhet në burgun famëkeq të Korridhalosë, e cila ngjan në fakt me një dhomë hoteli me 5 yje ku zbaviten natën e Vitit të Ri disa të burgosur shqiptarë, ka shkaktuar reagimin e menjëhershëm të Ministrisë

Kalendari