Analiza

Gjithsej 6 lajme të mbledhura për datën 11 janar 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
A njohin në Prishtinë dhe në Tiranë projektin serb të ndarjes së Kosovës?!
  • 2017-01-11

A njohin në Prishtinë dhe në Tiranë projektin serb të ndarjes së Kosovës?!

Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Arrestimi i Ramush Haradinajt për një urdhër absurd e të vjetëruar të Serbisë është pjesë e një skeme, të cilën e luan me shumë zotësi e shkathtësi diplomatike e politike Beogradi. Ndërkohë që në mos ka gjetur bashkëpunëtorë në Tiranë e në Pris

No Pic available
  • 2017-01-11

Nga Lutfi Dervishi /Arrestohem pas disa vitesh në arrati!

Arrestohem pas disa vitesh në arrati! Nga Lutfi Dervishi  Ky ishte lajmi që qarkulloi sot në disa portale. Lajm i vërtetë, por me fotografi të gabuar. Lajmi është për arrestimin e Lutfi Dervishit, mjek urolog në Kosovë. Nuk është hera e parë që foto ime shoqëron personin e gabuar. K

No Pic available
  • 2017-01-11

Ajola Xoxa shkruan për gjyshin e saj: Lulja e Kripës së Mirë

Unë nuk e kam patur fatin ta njoh Jakovin për së gjalli; siç thonë, të mirët vdekja i merr në fillim. E kam njohur fillimisht përmes sendeve të tij që ndodheshin kudo në shtëpi: makina e shkrimit, motoçikleta Java, pena në kuti, ndonjë xhaketë e ruajtur nga gjyshja, fotografitë, do

No Pic available
  • 2017-01-11

The Washington Post: Si mund të largohet Trump nga pushteti

Nga Richard Cohen, Washington Post Donald Trump është një njeri pa vlerë. Ai është mburravec dhe gënjeshtar. Është sherrxhi dhe demagog. Është injorant dhe pa karakter, mashtrues dhe racist i sinqertë apo i pasinqertë. Dashuria e tij për veten mund të barazohet vetëm me antipatinë q

CEZ dhe baltosja e padrejtë e PD, nga Berishët
  • 2017-01-11

CEZ dhe baltosja e padrejtë e PD, nga Berishët

Nga Mero Baze Një qytetar i Kosovës, i lidhur me djalin e ish- kryeministrit Sali Berisha, është paguar si konsulent privat (jo kompani), me 7 milionë euro, për  të cilat i është mundësuar nga një bankë e nivelit të dytë në Shqipëri, ti tërheqë në cash në një ditë, duke hu

A ka çka ka të thuhet ma shumë?
  • 2017-01-11

A ka çka ka të thuhet ma shumë?

  Ndue Ukaj Në asnjë fushë të jetës, gjërat nuk ndryshojnë vetvetiu. E më së paku në punët e shtetit dhe të politikës. Ky mendim është aksiomatik. Ndaj, duhet një forcë njerëzore që ti ndryshojë ato. Nga përvoja e dimë se, për të mirë apo për të keq, lëvizjet shoqë

Kalendari