Analiza

Gjithsej 4 lajme të mbledhura për datën 23 shkurt 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Vajzat e Aurelës dhe vajzat e Raimondës
  • 2017-02-23

Vajzat e Aurelës dhe vajzat e Raimondës

Nga Mero Baze   Amelia ishte 2 vjeç, ndërsa Mentila 5 muajshe. Askush prej tyre nuk e dinte çfarë po ndodhte në Tiranë atë ditë. Babai i kishte lënë me nënën e tyre, Raimondën në shtëpi, dhe kishte shkuar në Tiranë. Në mbrëmje nuk u kthye më. Një plumb i lëshuar me urd

Kur në Shqipëri shfaqen amerikanët
  • 2017-02-23

Kur në Shqipëri shfaqen amerikanët

Nga Orest Çipa Zhvillimet e fundit politike në vend e zhytën edhe më shumë shpresën për një bashkëpunim të mundshëm, frytëdhënës e të afërt të aktorëve politikë për Reformën në Drejtësi. Kohë e çuar dëm. Largësi e cila do lodhë, tkurrë e ngrysë edhe më shumë prits

Vetting i veremosur
  • 2017-02-23

Vetting i veremosur

Nga Bledi Mane-Public Enemy fb.com/bledi.mane instagram.com/bledimane Nuk keni faj, e harruat. Po hallakateni me keto grabitjet e vogla neper rruge. Te pakten hajdutet e vjedhjeve te fundit tek kthesa e Rinasit u treguan babaxhane. Gjysmat e parave i kishin groposur ne toke brenda tenxhereve dhe

Protesta popullore nuk mund të quhen ato që organizojnë partitë politike
  • 2017-02-23

Protesta popullore nuk mund të quhen ato që organizojnë partitë politike

 Nga Augustin Palokaj Koha Ditore, Bruksel Në Rumani kundër qeverisë u ngritën të rinjtë. Nuk pati madje as këshill organizativ e as organizatorë. Ndërsa në Shqipëri protestat i organizojnë partitë politike me logjistikën e tyre. Në Rumani mediat vetëm raportonin për këto

Kalendari