Analiza

Gjithsej 3 lajme të mbledhura për datën 20 mars 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-03-20

Rama vë në provë Metën, do ikë nga qeveria apo do bashkohet me çadrën e Bashës?

Dy topa në fushën e Ilir Metës Nga Mero Baze Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti i Republikës Bujar Nishani, kanë relativizuar sot krizën politike në vend, duke e nxjerrë atë jashtë zyrave kryesore të shtetit shqiptar dhe duke e përqëndruar tek çadra e opozitës dhe tek zyrat e LSI. P

No Pic available
  • 2017-03-20

Pse Nishani fali Xhafën dhe goditi Bashën

Nga Andi Bushati Ndryshe nga pritshmëritë e krahut që mbështet Lulzim Bashën në PD, Bujar Nishani ka vendosur të mos e përfshijë presidencën në strategjinë e thellimit të krizës politike. Ai ka mbajtur një qëndrim legjitim, që bazohet në traditën e pararadhësve të tij, për ti

No Pic available
  • 2017-03-20

Rama-Meta e kanë më lehtë të vriten se të ndahen

Nga Astrit PATOZI Tani nuk po shfaqen nervozë vetëm ushtarët e palëve ndërluftuese, shumica e të cilëve veprojnë me telekomandë. Zakonisht janë më të ashpër ditën, që shefat e tyre konsumojnë takimin e radhës, për të treguar edhe një herë se asgjë nuk është ashtu siç duket.

Kalendari