Analiza

Gjithsej 4 lajme të mbledhura për datën 19 maj 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-05-19

Nga Armir Shkurti/ Kush fitoi nga marrëveshja dhe çdo të bëhet me opozitën tash e mbrapa?

Qeveri teknike pa Ramën kryeministër është kushti i patjetërsueshëm i Lulzim Bashës dhe opozitës së bashkuar në protestën maratonë prej 3 muajsh. Argumenti për këtë kërkesë është se Edi Rama është në krye të trafikut të hashashit dhe se me paratë e hashashit do të tjetërso

No Pic available
  • 2017-05-19

Nga Mero Baze / Qeveria Rama, në besë të Bashës!

Kryeministri Edi Rama ka arritur të shmang bojkotin e zgjedhjeve nga opozita, me një Marrëveshje të guximshme, që synon ngjalljen e besimit tek zgjedhjet e lira dhe të ndershme me lëshime thelbësore. Marrveshja hap rrugë të krijohet një administratë teknike gjatë procesit zgjedhor, e ci

No Pic available
  • 2017-05-19

Nga Dritan Hila /Gongu ka rënë për Ilir Metën

Nëse ka ndonjë të humbur nga zhvillimet e sotme, ky është Ilir Meta. Njeriu i cili investoi më shumë për këto ndryshime, papritmas shikon se partia e tij trajtohet si çdo partiçkë e zakonshme; nuk bëhet palë e diskutimeve të ngushta dhe është i mbyllur në burgun e artë të preside

No Pic available
  • 2017-05-19

Nga Andi Bushati/ Basha e përdhosi çadrën

Rreth Lulzim Bashës po tubohen me shpejtësi dy grupime të ndryshme nga njëri- tjetri, që kanë një qëllim të përbashkët: të justifikojnë marrëveshjen e turpshme për t’u futur në një palë zgjedhje farsë. Në grupin e parë hyjnë sa optimistët e pandreqshëm, po aq edhe servi

Kalendari