Analiza

Gjithsej 3 lajme të mbledhura për datën 17 korrik 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-07-17

The Economist: BE duhet ti tregojë Ballkanit se ka ende mundësi të bëhet pjesë e klubit

Në një analizë të perspektivës europiane të Ballkanit, pas samitit të Triestes,The Ecomonist sjell qasje nga gjashtë vendet që duken ende larg anëtarësimit. Artikulli thekson se oborri i brendshëm i Europës po rrëshqet drejt krimit dhe autoritarizmit Mjaft të hedhësh një sy dhe e da

No Pic available
  • 2017-07-17

Asgjë nuk do të jetë më si më parë, Lulzim!

  Nga Astrit Patozi Mos e përmend më listën o vulëhumbur, se nuk e shplan dot mëkatin për greminën, ku e çove Partinë Demokratike, duke i hedhur ushqim qenve të gjahut, që e bëjnë edhe falas punën e tyre. Natyrisht, atë llogarinë e sharësave me pagesë e ke të pambyllur me demokra

No Pic available
  • 2017-07-17

Aleati i Ramës: Shqipëria në prag të një ndryshimi të madh, nuk ka lidhje me zgjedhjet

Spartak Ngjela, aleati i kryeministrit, Edi Rama në një status të publikuar në Facebook ka argumentuar se Shqipëria sipas tij ndodhet në prag të një ndryshimi të madh dhe që sipas tij nuk ka lidhje me zgjedhjet. Por cili do të jetë ndryshimi? Ja si e argumenton avokat Ngjela: Nga Spar

Kalendari