Ekonomia

Gjithsej 3 lajme të mbledhura për datën 21 prill 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-04-21

Lajme të këqija për ata që duan të blejnë një apartament në Tiranë

Çmimi i apartamenteve i është rikthyer tendencës rritëse, pas një periudhe të gjatë ngërçi. Sipas Bankës së Shqipërisë, çmimi i banesave u rrit me rreth 13% në muajt korrik-dhjetor 2016. Për kryeqytetin, kjo rritje është 3.3%. Shtrenjtimi, sipas ndërtuesve, vjen si pasojë e rrit

Euro kap nivelin më të ulët të vitit; Shumë ofertë në euro, pak kërkesë
  • 2017-04-21

Euro kap nivelin më të ulët të vitit; Shumë ofertë në euro, pak kërkesë

Edhe pse afati i fundit i pagesës së sigurimeve përfundoi, monedha e përbashkët europiane vazhdon të zhvlerësohet në treg duke shënuar sot nivelin më të ulët të këmbimit për vitin 2017.  1 euro sot këmbehej sot me 134.93 lekë sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë. Eksper

Rama në Kukës: Legalizimet e PD-së, me kosto për shtetin shqiptar
  • 2017-04-21

Rama në Kukës: Legalizimet e PD-së, me kosto për shtetin shqiptar

Gjatë shpërndarjes së legalizimeve në qytetin e Kukësit, kryeministri Rama tha se në kohën e qeverisjes së Partisë Demokratike, janë legalizuar më shumë biznese se sa shtëpi, gjë që sipas tij i ka shkaktuar shumë kosto shtetit. Ai tha se legalizimet në Kukës dhe jo vetëm do të b

Kalendari