Ekonomia

Gjithsej 5 lajme të mbledhura për datën 21 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-09-21

Kursimet e Norvegjisë arrijnë në 189 mijë dollarë për banor!

Fondi sovran i Norvegjisë, më i madhi në botë, arriti sot për herë të parë 1 000 miliardë dollarë, njoftoi banka qendrore norvegjeze e ngarkuar me menaxhimin e tij. Ky nivel përbën gati 189 000 dollarë për çdo banor të Norvegjisë, që aktualisht ka 5,3 milionë. I krijuar në vitet

No Pic available
  • 2017-09-21

Letra/ Një vit pa rroga, naftëtarët kërkojnë hetim për ARMO-n

Punonjësit e kompanisë ARMO i kanë drejtuar një letër ambasadave të SHBA-së dhe BE-së në Shqipëri, kryeministrit, Presidentit dhe ministrave që kanë lidhje me ARMO-n, për ti kërkuar një hetim të kësaj kompanie. Sipas tyre, përpos mosdhënies së rrogave për një vit, situata ka da

Informaliteti, Tabaku: Në vend të propagandës, të rishikohet politika fiskale
  • 2017-09-21

Informaliteti, Tabaku: Në vend të propagandës, të rishikohet politika fiskale

Nënkryetarja e komisionit të ekonomisë njëkohësisht deputete e PD, Jorida Tabaku ka reaguar pas deklaratës së ministrit Arben Ahmetaj lidhur me aksionin kundër infromalitetit, që sipas këtij të fundit do të nisë sërish më 1 tetor. Përmes një postimi në faqen e vet në FB, Tabaku sh

Marrëveshje e re me FMN. Pakti, si me vendet e zhvilluara
  • 2017-09-21

Marrëveshje e re me FMN. Pakti, si me vendet e zhvilluara

Misioni i Fondit Monetar Ndërkombëtar ka mbërritur në Tiranë për të negociuar marrëveshjen e re të bashkëpunimit me qeverinë shqiptare. Top Channel ka mësuar se ndryshe nga programi i mëparshëm 3-vjeçar, këtë herë do të ketë një marrëdhënie të re më të zbutur, ku FMN nuk do

Ahmetaj: Më 1 tetor nis aksioni kundër informalitetit
  • 2017-09-21

Ahmetaj: Më 1 tetor nis aksioni kundër informalitetit

Reforma e parë ekonomike që qeveria do të ndërmarrë në mandatin e ri, është thellimi i një beteje të nisur katërvjecarin e shkuar. I konfirmuar në krye të Financave, Arben Ahmetaj lajmëroi se në 1 tetor do të nisë faza e tretë e aksionit kundër informalitetit: Fazë që do të jet

Kalendari