Ekonomia

Gjithsej 5 lajme të mbledhura për datën 14 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Komisioni i Ekonomisë miraton në parim pr/buxhetin 2018, PD-LSI kundër
  • 2017-11-14

Komisioni i Ekonomisë miraton në parim pr/buxhetin 2018, PD-LSI kundër

Komisioni i Ekonomisë dhe Financave miratoi në parim paketën fiskale dhe projektbuxhetin 2018. PD-LSI shprehën edhe një herë qëndrimin kundër pr/buxhetit 2018, që gjithsesi u miratua sot vetëm me votat e mazhorancës. Nuk ka asnjë fond për rritje pagash e pensionesh.  Fondi i vënë në

Rama-Bashës: Bankat në duart e krimit? Shpërthim imagjinate. Sistem transparent
  • 2017-11-14

Rama-Bashës: Bankat në duart e krimit? Shpërthim imagjinate. Sistem transparent

Kryeministri Edi Rama i ftuar në konferencën Bankat dhe rritja ekonomike u shpreh optimist për rritjen ekonomike në vitin 2018 që sipas tij do të jetë katërfishi i asaj në vitin 2013, ndërsa vlerësoi me tone të larta sistemin bankar që sipas tij është një sistem mjaft transparent dhe

No Pic available
  • 2017-11-14

Miratohen tarifat e reja për ujin e pijshëm në Tiranë, ja tabelat me çmimet

TIRANE Enti Rregullator i Ujit ka marrë vendimin për miratimin e tarifave të reja të ujit në Tiranë, ku ka një rritje të çmimit nga 45 lekë për m3, në 65 lekë/m3. Sipas njoftimit të ERRU, tarifa për ujin për klientët familjarë është 65 lekë/m3, ndërsa për klientë p

LSI, Kryemadhi propozon rritje të buxhetit për bujqësinë
  • 2017-11-14

LSI, Kryemadhi propozon rritje të buxhetit për bujqësinë

Lëvizja Socialiste për Integrim e cilëson qesharak buxhetin për bujqësinë, një sektor që thotë se është jashtë vëmendjes që meriton. Monika Kryemadhi thotë se LSI kërkon rritjen e buxhetit në 2.4 përqind të Prodhimit të Brendshëm Bruto. Kemi kërkuar që buxheti për bujqësin

Rama i kthen përgjigje opozitës: Bankat në duart e krimit? Sistem transparent
  • 2017-11-14

Rama i kthen përgjigje opozitës: Bankat në duart e krimit? Sistem transparent

Kryeministri Edi Rama i ftuar në konferencën Bankat dhe rritja ekonomike u shpreh optimist për rritjen ekonomike në vitin 2018 që sipas tij do të jetë katërfishi i asaj në vitin 2013, ndërsa vlerësoi me tone të larta sistemin bankar që sipas tij është një sistem mjaft transparent dhe

Kalendari