Ekonomia

Gjithsej 3 lajme të mbledhura për datën 14 dhjetor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-12-14

Qeveria hap thesin për ushtarakët dhe policët, ja sa do shpërblehen

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, në një konferencë për shtyp, njoftoi se repartet e FNSH, forcat RENEA e Forcat e Armatosura do të shpërblehen financiarisht për punën e suksseshme të bërë gjatë situatës së përmbytjeve në këtë prag të Vitit të Ri. Prej vitit 2004, nuk

Raporti i BB: Shqiptarët më dembelët në rajon dhe Europë
  • 2017-12-14

Raporti i BB: Shqiptarët më dembelët në rajon dhe Europë

  Edhe pse mund të rrinë me orë të gjata në punë, të punojnë fundjavave, të përpiqen shumë për të arritur objektivat që iu janë vënë, sërish punonjësit shqiptarë nuk arrijnë që sigurojnë nga puna e tyre të ardhurat e pritshme nga punëdhënësit. Dhe në një rreth vicio

Eurobond, 500 mln euro. Shqipëria, në tregjet ndërkombëtare për hua
  • 2017-12-14

Eurobond, 500 mln euro. Shqipëria, në tregjet ndërkombëtare për hua

Shqipëria mund të dalë sërish në tregjet ndërkombëtar që vitin e ardhshëm për të marr borxh përmes emetimit të një eurobondi të ri. Top Channel ka mësuar se qeveria mund të emetojë një eurobond me vlerë 500 milionë euro për të plotësuar nevojat e saj financiare. Por shuma p

Kalendari