Ekonomia

Gjithsej 5 lajme të mbledhura për datën 20 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Ndërtuesi i Aeroportit të Vlorës, mediat e huaja: Cengiz, e afërt me Erdogan
  • 2018-01-20

Ndërtuesi i Aeroportit të Vlorës, mediat e huaja: Cengiz, e afërt me Erdogan

Konsorciumi turk që ka paraqitur ofertën për të ndërtuar Aeroportin e Vlorës është i njëjti që po ndërton aeroportin më të madh në botë, atë të Stambollit me vlerë 22 miliardë euro. Në krye të tij qëndron Cengiz Construction, e zotëruar nga biznesmeni Mehmet Cengiz. Gazeta pre

Si do duket Aeroporti i Vlorës, fotot e projektit në zonën e Akërnisë
  • 2018-01-20

Si do duket Aeroporti i Vlorës, fotot e projektit në zonën e Akërnisë

Po flitet aq shumë këto ditë për Aeroportin e Vlorës, po a e dini si do të duket ai. Ministri për Infrastrukturën dhe Energjinë, Damian Gjiknuri, publikoi në faqen e tij në rrjetin social Facebook disa nga fotot e projektit ku krijohet qartësisht ideja sesi është menduar aeroporti i Vl

Tatimet procedojnë 54 biznese, dëmi financiar 4 mld lekë
  • 2018-01-20

Tatimet procedojnë 54 biznese, dëmi financiar 4 mld lekë

Drejtoria e Hetimit Tatimor, në Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve dhe strukturat në varësi të saj, në zbatim të Planit të Masave në kuadër të luftës kundër informalitetit, krahas kontrolleve të aktiviteteve ekonomike në të gjithë territorin është fokusuar në parandalimin, z

Reforma e ujit, Rama bën thirrjen e fundit: Nga 1 shkurti nisin ndëshkimet
  • 2018-01-20

Reforma e ujit, Rama bën thirrjen e fundit: Nga 1 shkurti nisin ndëshkimet

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar edhe një herë qytetarët shqiptarë se nga 1 shkurti në kuadër të reformës së ujit, çdo lidhje e paligjshme e ujit të pijshëm do të ndëshkohet sipas ligjit. “Kush ende nuk ka bërë lidhjen e ligjshme me ujësjellësin të nxitojë deri në 3

Mediat italiane: Shqipëria, destinacioni i pushimeve për 2018
  • 2018-01-20

Mediat italiane: Shqipëria, destinacioni i pushimeve për 2018

Viti i kaluar ka shënuar një numër rekord prenotimesh. Sipas mediave italiane pesë ishin destinacionet kryesore të cilat kanë shënuar numër rekord prenotimesh gjatë një viti. Klasifikimi vijon si më poshtë: Në vendin e pestë është klasifikuar Oman, Azi. Prenotimet në këtë destinac

Kalendari