Ekonomia

Gjithsej 2 lajme të mbledhura për datën 22 qershor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Taksa në Rrugën e Kombit, sa do paguajnë makinat dhe autobusët!
  • 2018-06-22

Taksa në Rrugën e Kombit, sa do paguajnë makinat dhe autobusët!

Duke filluar nga data 17 shtator e këtij viti do të nisë zbatimi i kalimit kundrejt tarifës në aksin rrugor Milot-Morinë. Skema lehtësuese tarifore e pagesave për përdoruesit e rrugës në aksin Milot-Morinë është prezantuar sot nga Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjikn

PD, Tabaku denoncon: Dyfishohet taksa mbi ndërtesën
  • 2018-06-22

PD, Tabaku denoncon: Dyfishohet taksa mbi ndërtesën

Deputetja demokrate Jorida Tabaku, thotë se që nga shtatori 2013 ka vetëm një lajm të sigurtë, taksat rriten çdo vit, por rritje pagash e pensionesh nuk ka. Në një dalje të sotme për mediat nga selia blu, ajo deklaroi se për pesë vite me radhë Rama ka rritur çdo taksë të mundshme p

Kalendari