Ekonomia

Gjithsej 4 lajme të mbledhura për datën 14 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Avioni i parë i Air Albania ulet në Rinas
  • 2018-09-14

Avioni i parë i Air Albania ulet në Rinas

Avioni i parë i Air Albania, kompania e parë ajrore shqiptare, u ul pasditen e së premtes në aeroportin e Rinasit, Airbus 319, që si stemë ka flamurin shqiptar. Fluturimet e para do të jenë drejt Stambollit, ndërsa Air Albania do të ketë destinacione të tjera në qytetet kryesore europia

Taksa rrugore mund ti dërgojë bizneset për në Maqedoni
  • 2018-09-14

Taksa rrugore mund ti dërgojë bizneset për në Maqedoni

Vendosja e taksës për qarkullim në autostradën Rruga e Kombit nga autoritete e Shqipërisë, ka ngjallur reagime të shumta te komuniteti i biznesit, sipas të cilëve kjo do ndikojë në përkeqësimin e marrëdhënieve tregtare në mes Kosovës dhe Shqipërisë. Sipas vendimit cili pritet të

No Pic available
  • 2018-09-14

Perëndimi i medias së shkruar. Gazetat raportojnë humbje të mëdha

Shtypi i shkruar në Shqipëri pësoi një rënie të të ardhurave prej 9% në vitin 2017. Rrjeti i gazetarëve investigativë të Ballkanit, BIRN ka analizuar bilancet e publikuara në QKB të operatorëve kryesorë të tregut. Gazeta më e madhe në vend, Panorama pësoi një rënie me 10% dhe v

Air Albania nis fluturimet këtë fundjavë
  • 2018-09-14

Air Albania nis fluturimet këtë fundjavë

Air Albania, kompania e parë ajrore shiptare, ku aksioner është edhe shteti shqiptar, do të nisë fluturimet këtë fundjavë. Destinacioni i parë i saj është linja Tiranë-Stamboll-Tiranë dhe fluturimet do të nisin ditën e shtunë. Këtë pasdite, avioni Airbus 319, që si stemë ka fla

Kalendari