Ekonomia

Gjithsej 3 lajme të mbledhura për datën 19 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Drejtoresha e Albcontrol: Çmimet e Air Albania do të jenë shumë të lira
  • 2018-09-19

Drejtoresha e Albcontrol: Çmimet e Air Albania do të jenë shumë të lira

Belinda Balluku, kreu i Albcontrol, deklaroi në studion e Top Show se çmimet e Air Albania do të jenë absolutisht shumë të lira. Në tregun shqiptar ka shumë abuzime me çmimet e biletave. Çmimet tani do të jenë absolutisht shumë të lira, u shpreh Balluku. Kur u pyet pse janë përzgjed

Energji nga dielli, për impiantin e Akërnisë në garë 6 kompani
  • 2018-09-19

Energji nga dielli, për impiantin e Akërnisë në garë 6 kompani

Gjashtë kompani, mes tyre nga Shtetet e Bashkuara dhe Europa kanë hyrë në garë për të ndërtuar impiantin më të madh të energjisë diellore në Ballkan, i cili do të ngrihet në Akërni të Vlorës. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë po administron ofertat, por nuk bën publike

Euro godet buxhetin, të ardhurat u rriten më pak
  • 2018-09-19

Euro godet buxhetin, të ardhurat u rriten më pak

Financat e shtetit po përballen me një situatë gati kontradiktore, ku edhe pse aktiviteti ekonomik është zgjeruar, buxheti i shtetit ka përfituar shumë pak. Të dhënat zyrtare nga INSTAT tregojnë se në tre muajt e parë të vitit, ekonomia shqiptare u rrit me 4.45 për qind, çka përbën

Kalendari