Ekonomia

Gjithsej 4 lajme të mbledhura për datën 18 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Bastet, 4000 sallone informale; Kumarin e kontrollon bota e krimit
  • 2018-10-18

Bastet, 4000 sallone informale; Kumarin e kontrollon bota e krimit

Ligji i hartuar në vitin 2015 për lojërat e fatit, dhe i ndryshuar në parlament, solli reduktimin e numërit të kazinove elektronike, por në anën tjetër bastet sportive u përhapën në çdo pallat, shkollë dhe institucion. Sipas të dhënave zyrtare nga Autoriteti Mbikqyrës i Lojrave te F

Rama: Rritje pagash nga 1 prilli në arsim, shëndetësi dhe mbrojtje
  • 2018-10-18

Rama: Rritje pagash nga 1 prilli në arsim, shëndetësi dhe mbrojtje

Buxheti është një nga arenat e betejës ku opozita dhe qeveria përplasin brirët përherë, por për kryeministrin Edi Rama çdo fjali kundër në këtë drejtim nga rivalët politikë do të ishte e kotë, pasi buxheti i 2019-ës është i gjashti që do aprovohet me propozim të qeverisë së

Qeveria hap garën, Aeroporti i Kukësit me koncesion për 35 vite
  • 2018-10-18

Qeveria hap garën, Aeroporti i Kukësit me koncesion për 35 vite

Qeveria ka hapur garën për koncesionin e aeroportit të Kukësit. Ka qenë bashkimi i shoqërive Kastrati dhe T.M.D Systems që ka shprehur interes zyrtarisht duke kërkuar koncesionin dhe qeveria e ka shpërblyer me një bonus në garën që po zhvillohet mbi bazën e projektit të paraqitur. Në

Meta takon zyrtarët çekë, kërkon një linjë ajrore direkte Tiranë-Pragë
  • 2018-10-18

Meta takon zyrtarët çekë, kërkon një linjë ajrore direkte Tiranë-Pragë

Një delegacion parlamentar nga Çekia, që kryesohej nga Jaroslav Faltýnek, mbërriti sot në zyrën e Presidentit Ilir Meta, ku u zhvillua një takim konstruktiv i përqëndruar te idetë për forcimin e bashkëpunimit ekonomik mes dy vendeve. Meta vlerësoi marrëdhëniet shumë të mira mes Shq

Kalendari