Ekonomia

Gjithsej 3 lajme të mbledhura për datën 21 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Bastet, Rama: Do bllokojmë lojën edhe në faqet e huaja
  • 2018-10-21

Bastet, Rama: Do bllokojmë lojën edhe në faqet e huaja

Nga Kamza, ku kritikoi kryebashkiakun Xhelal Mziu teksa shpërndante teserat e anëtarësimeve të reja në PS, kryeministri Edi Rama iu rikthye sërish çështjes së lojërave te fatit. Duke iu referuar mbylljes së pikave të basteve, Rama ironizoi opozitën, për të cilën tha se me shumë gjas

Asfaltohet aksi Vorë-Kthesa e Rinasit, vijon puna deri në Fushë Krujë (FOTO)
  • 2018-10-21

Asfaltohet aksi Vorë-Kthesa e Rinasit, vijon puna deri në Fushë Krujë (FOTO)

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore bëjnë me dije se ndërhyrja e shtresave asfaltike në segmentin Vorë-Kthesa e Rinasit ka përfunduar. Segmenti në fjalë është hapur tanimë për kalimin e mjeteve, me sinjalistikë dhe vijëzim provizor. Ndërkohë ARRSH sqaron se segmenti tjetë

Ti merret toka, kush e lë djerrë, 2 projektligje nga Braçe për pronësinë
  • 2018-10-21

Ti merret toka, kush e lë djerrë, 2 projektligje nga Braçe për pronësinë

Kryetari i Komisionit parlamentar të ekonomisë Erjon Braçe ka propozuar dy projektligje, që sipas tij do të zgjidhin problematiken e pronësisë mbi token, për të gjithë ata që kanë përfituar me fondin e ish-ndërmarrjeve bujqësore. Erjon Braçe ka propozuar dy projekt ligje që synojnë

Kalendari